מתוך כרזת העצרת
מתוך כרזת העצרת התנועה הליבראלית החדשה

היום (חמישי) הוא יום האחד במאי הידוע יותר כחג הפועלים אך מסתבר שבמקביל לחגיגות האדומים נחשב היום הזה בעיני לא מעטים כיום אבל או יום זיכרון.

בכיכר רבין תתקיים זו השנה השלישית ברציפות הפגנה של כמאה חברי התנועה הליברלית לציון מה שמכונה כ"יום הזיכרון למאה מיליון נרצחים". המפגינים יניפו שלטים בגנות הקומוניזם והסוציאליזם וידליקו 1000 נרות זיכרון לזכרם של קורבנות המשטרים הסוציאליסטים והקומוניסטיים.

חברי התנועה הליברלית החדשה היוזמת את עצרת הזיכרון, טוענים כי לאורך ההיסטוריה גבו המשטרים הקומוניסטיים את חייהם של כמאה מיליון אזרחים.

בועז ארד, ממייסדי התנועה הליברלית החדשה ויוזם העצרת מסביר: "אל מול אלה שמרוממים את רוצחי העמים השפלים ביותר בהיסטוריה, יש צורך להעלות על נס את זכרם של עשרות המיליונים שכל חטאם היה שחיו תחת דגלים אדומים וסבלו מהניסוי החברתי הגדול בהיסטוריה. ראוי להפוך את האחד במאי ליום זיכרון".

כאמור, באופן מסורתי, נחשב האחד במאי לחגם של ארגוני העובדים כמו גם ארגונים ומדינות קומוניסטיות המבקשות לקדם את זכויות הפועלים מחד ושלטון סוציאליסטי ריכוזי מאידך. לטענת התנועה הליברלית החדשה הערכה מקובלת של קורבנות המשטרים הללו מגיעה להיקפים עצומים. "תחת שלטון סטאלין בברית המועצות נרצחו בין 8 מיליון ל-61 מיליון בני אדם. ניסיונו של מאו צ'טונג לחדש את פניה של סין באמצעות סוציאליזם הוביל לרצח של בין 30 מיליון איש ל-42 מיליון נוספים. שלושה מיליון עד שלושה וחצי מיליון קורבנות מצאו את מותם ברעב באוקראינה, ובמשטר הקמר רוז' נרצחו 1.4-2.2 מיליון איש".

עוד מוסיפים חברי התנועה ומציינים כי "חג אמיתי לפועלים ויצרנים והקלת תנאי עבודה יתרחשו רק דרך חירות ולא דרך שיעבוד וכפייה. כאשר יבוטלו מיסים, בירוקרטיה וחוקים נוקשים, נוכל ליהנות כולנו משגשוג וירידה ביוקר המחיה בישראל".

כרזת עצרת האבל והזיכרון: