זירת הירי בפתח תקווה
זירת הירי בפתח תקווהצילום: אור מני

שלי דדון בת 20 מעפולה היא הצעירה שנדקרה למוות בחורשה סמוכה לאזור התעשייה במגדל העמק. חוקרי המשטרה חושדים כי הרצח בוצע על רקע לאומני.

בשעות הצהריים (חמישי) נמצאה בשדרות שאול עמור במגדל העמק, בתוך חורשה, גופתה של דדון ועליה סימני אלימות בפלג הגוף העליון. הצעירה היתה בדרך לראיון עבודה ולא היה לה כל עבר פלילי.

החורשה בה היא אותרה ללא רוח חיים נחשבת לאזור המוכר רק לבודדים. הכביש הסמוך לחורשה מוביל לנצרת ולכפרים ערביים, מה שמעלה את החשד שמדובר בפיגוע דקירה.

כרבע שעה לאחר שנמצאה גופתה, הוריה של דדון התקשרו לתחנת המשטרה בעפולה ודיווחו כי בתם נעדרת. בני המשפחה נתבקשו להציג את תמונתה וכך גילו החוקרים את זהותה של הנרצחת.

אביה ואחיה של דדון הגיעו לפנות ערב לזירת הרצח. משזיהו את שלי פרצו בזעקות שבר. "למה, אלוהים? למה זה מגיע לנו?", קרא האב.

מפקד מחוז צפון במשטרה, ניצב זהר דביר, אמר כי "אנחנו בתחילתה של חקירה וכשנסיים את הערכת המצב נספק מידע נוסף. אנחנו בודקים כרגע את כל ההיבטים - גם בנושא הפלילי וגם בנושא הלאומני". צו איסור פרסום הוטל על מרבית פרטי החקירה.

בסוף נובמבר 2009 נמצאה בסמוך למקום גופתו של יפים וינשטיין הי"ד שנרצח על ידי שלושה מחבלים מנצרת. עוברי אורח הזעיקו את כוחות המשטרה ומגן דוד אדום ומותו של וינשטיין נקבע במקום. המחבלים הורשעו שנתיים לאחר מכן על ידי שופטי בית המשפט המחוזי בנצרת שקבעו כי המעשה בוצע על רקע לאומני.