רה''מ נתניהו ויעקב וידר
רה''מ נתניהו ויעקב וידר יח''צ

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח הערב (רביעי) עם יו"ר המטה החרדי בליכוד וחבר הנשיאות יעקב וידר.

השניים נפגשו טרם נאום ראש הממשלה בוועידת הליכוד בגני התערוכה.

נתניהו חזר על הבטחתו לקדם את חוק הלאום שיגדיר את ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי, והוסיף כי בכוונתו לשלב בחוק אמירה ברורה לפיה המדינה מתקיימת על בסיס התורה והמסורת היהודית.

​"נגדיר בחוק את הגמרא כבסיס למערכת המשפט הישראלית", אמר ראש הממשלה לוידר והדגיש כי אין מדובר בעניין פוליטי, אלא ב"חוק מאוד חשוב שישפיע על איך מדינת ישראל תראה בעתיד, ובעזרת השם נעשה ונצליח".

בנאומו בפני ועידת הליכוד אמר נתניהו כי יש לאחד את המפלגה כדי להתמודד עם האתגרים הרבים של מדינת ישראל. "לפתח את המדינה, לעמוד מול הלחצים הרבים, להדוף את האיומים ולהבטיח את עתידה של מדינת ישראל".

נתניהו הדגיש כי אחדות המחנה חשובה במיוחד אל מול הסכם הפיוס בין פתח לחמאס, ותקף את פגישת אבו מאזן עם חאלד משעל ביום הזיכרון לחללי צה"ל. "ראיתי באינטרנט סרטון של החמאס שמיועד לילדים ושם רואים נערה מלמדת את הילדים והילדות הפלסטינים ואומרת להם מה הם יצטרכו לעשות כשיגדלו - 'תירו ביהודים, תירו בציונים ותירו בכולם'.

"מי שרוצה שלום לא מתאחד עם החמאס, מי שרוצה שלום לא מתאחד עם תנועה שקוראת להשמיד את מדינת ישראל", אמר ראש הממשלה.

נתניהו הזכיר את דבריו של אבו מאזן שהודיע כי לא יסכים לדון על הכרה פלסטינית בישראל. "אני אומר לכם - זה שורש הסכסוך. הוא לא נמשך בגלל ההתנחלויות, בגלל השטחים, אלא בגלל הסירוב להכיר במדינת הלאום של העם היהודי. הגיע הזמן לעגן בחוק יסוד את ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי, הגיע הזמן לחוקק את חוק הלאום וכך נעשה".

ועידת הליכוד בגני התערוכה