עלה מצרפת הקים סניף "עזרא" ונהרג במילואים

תושבי העיר אשדוד וחניכי התנועה הכניסו אמש ספר תורה לזכרו בסניף שהקים ובנה במו ידיו

אורלי הררי - ערוץ 7 , ט' באייר תשע"ד

הכנסת ספר תורה מרגשת נערכה אמש באשדוד לעילוי נשמת סמ"ר מיכאל סטבון הי"ד, שנהרג בתקרית אש בגבול ירדן לפני כשתים עשרה שנה, במהלך שירותו הראשון במילואים.

בהכנסת ספר התורה נכחו סגן השר לשירותי דת, הרב אלי בן דהן, ח"כ מוטי יוגב, נשיא ישיבת הכותל, הרב ישעיהו הדרי ומזכ"ל עזרא שאול דה-מלאך.

מיכאל נולד בצרפת ועלה לארץ בגיל צעיר יחד עם הוריו. הוא למד בישיבת ההסדר בכותל, במסגרתה התגייס לחטיבת "גבעתי" ושירת כחובש מחלקתי. לאחר שירותו הצבאי חזר לישיבה ושילב לימודי קודש עם לימודי הוראה במכללת ליפשיץ.

לאחר נישואיו, הצטרף לכולל בישיבת הכותל ולמד לקראת מבחני ההסמכה לרבנות. בכסלו תשס"ב, יצא מיכאל לשירות המילואים הראשון שלו, ובעשרה בטבת נפל במהלך תקרית אש על גבול הירדן. במהלך התקרית טיפל בפצועים בהיותו חובש, אך לאחר שנדרש ממפקדו להצטרף לצוות הלוחם לקח את נשקו ונלחם יחד עם חבריו לשירות המילואים. על התנהלותו בתקרית קיבל צל"ש לאחר מותו.

ספר התורה הוכנס לסניף עזרא באשדוד, שמיכאל הי"ד היה בין מקימיו. מיכאל שהתבלט כבר בצעירותו כאישיות מובילה חינוכית, שימש בסניף כחניך, מדריך ואף כקומונר.

אילן סיטבון, אביו של מיכאל הי"ד, הודה לכל האנשים שנכחו בהכנסת ספר התורה, ואמר בהתרגשות כי הליווי שקיבלה המשפחה מצד החברים והחיבוק הגדול שניתן, העניקו להם את הכוח להמשיך הלאה.

סגן השר, הרב אלי בן דהן נשא דברים ואמר כי לפי הרמב"ן הפסוק "ונקם ישיב לצריו וכיפר אדמתו עמו", מדבר על הגאולה העתידה.

הרב דהן אמר כי בזמן שכתב זאת הרמב"ן היו יהודים בודדים בלבד בירושלים. היום, ב"ה, לאחר 700 שנה, חיים בירושלים, למעלה מ- 420,000 יהודים. כ- 11,000 בתי כנסת פועלים בישראל מתוכם כ- 1000 בתי כנסת רק בירושלים, והמציאות שונה מאוד. מציאות זו היא חלק מהביטחון שלנו בהשלמת הגאולה. הכנסת ספר התורה לעילוי נשמת חייל שנפל בזמן המילואים, בשעה ששמר על מדינת ישראל, היא מציאות של אתחלתא דגאולה. מציאות של עם שיכול להגן על עצמנו, עם ישראל שיכול להגדיל תורה ולהאדירה.