אלפי תושבי עפולה והסביבה השתתפו (מוצאי שבת) בצעדת מחאה לזכרה של תושבת העיר, שלי דדון הי"ד, שנרצחה ביום חמישי שעבר - ככל הנראה על ידי מחבל בדרכה לראיון עבודה.

המפגינים צעדו תחילה מרחבת בית "יד לבנים" בעיר לעבר כיכר העצמאות, הכיכר המרכזית בעיר וקראו קריאות "מוות לרוצחים" ו"הדם של שלי הוא הדם שלי".

עשרה מפגינים נעצרו לאחר שחסמו צומת המובילה מג'נין לעיר. ככל הנראה יידו המפגינים אבנים לעבר כמה כלי רכב, ופגעו לפחות בשניים. לא דווח עד כה על נפגעים.

ראש עיריית נצרת עילית, אלכס גדלקין, חיזק את המשפחה השכולה וקרא לממשלה ישראל לפעול למען בטחונם של תושבי האזור,  "אני רואה בה צעד חשוב והכרחי להעברת המסר לירושלים - דמם של תושבי הגליל איננו הפקר. יש להגביר את הביטחון האישי של התושבים ולהחמיר את הענישה. רק לפני חצי שנה איבדנו את החייל עדן אטיאס ז"ל. עד מתי?".

בני משפחת דדון יעלו מחר לבית העלמין בתום ימי השבעה.

השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', אמר השבוע כי ישנה "התפתחות דרמטית בחקירת הרצח", בתום ביקור אבלים בבית המשפחה בעפולה. לדבריו, "הכאב גדול מאוד. ילדה שסיימה שירות צבאי, הלכה לראיון עבודה ובדרך רצחו אותה. מקווה שלא ירחק היום שאותם רוצחים ייעצרו וישלמו את המחיר", הוסיף. 

בתוך כך, השרים יצביעו מחר על הצעת חוק שתקשה על שחרור מחבלים. על-פי ההצעה שתעלה בוועדת השרים לענייני חקיקה, בהכרעת דינו של מי שנידון למאסר עולם רשאי בית המשפט לקבוע כי מטעמים מיוחדים שיירשמו לא יוכל נשיא המדינה לחון או להקל בעונשו של הרוצח.