עישון סיגריה. יצליח או לא?
עישון סיגריה. יצליח או לא? פלאש 90

מליאת הכנסת אישרה (שני) בקריאה ראשונה את הצעת החוק שתאסור עישון ביציעי מגרשי הספורט שהגישה ח"כ עדי קול (יש עתיד).

על פי ההצעה ייאסר העישון במתקני ספורט, למעט שני אזורים נפרדים של מושבים שהוקצו לעישון בידי הנהלת המתקן וחדר עישון בזמן הפסקות בלבד.

מספר המושבים המוקצים לעישון אלה לא יעלה על 25% ממספר המושבים במתקן כולו ושטח חדר העישון לא יעלה על 25% מהשטח שהוקצה לציבור להמתנה בהפסקות. החדר יכלול סידורי אוורור תקינים והעישון בו לא יגרום למטרד בחלקים אחרים של המקום.

"מטרתה של הצעת חוק זו היא למנוע סבל מצד הצופים במשחקי ספורט", נכתב בהסבר להצעת החוק. "החוק הקיים למניעת העישון במקומות ציבוריים והחשיפה לעישון, התשמ"ג–1983, איננו אוסר על עישון ביציעי מגרשי ספורט, על אף העובדה שיש בכך כדי לגרום לסבל רב מצד השוהים במגרשים. על כן, מוצע לאסור עישון גם במקומות אלו ובכך למנוע עישון פסיבי, הפוגע בבריאות של הצופים הנמצאים במקומות אלו".

יוזמת החוק ח"כ עדי קול (יש עתיד) אמרה כי "הצעת החוק הזו הגיעה אלי מפניית ציבור. הצפייה בכדורגל הפכה להיות בלתי נסבלת עבור אנשים שלא מעשנים. פנו אלי משפחות והורים לילדים שטענו שהם לא יכולים ללכת למשחקים. ברחבי העולם לא מעשנים באצטדיונים. על פי ההצעה בזמן קניית הכרטיס ניתן יהיה לבחור אם לשבת ביציע המעשנים או ביציע בו אסור לעשן".

ח"כ רובי ריבלין (הליכוד ביתנו) אמר כי "במשך שנים הייתי אוהד כדורגל והייתי אף מעשן כבד ביותר. כאשר קיבלתי הרעלת ניקוטין בדיונים על התקציב, הפסקתי לעשן. מאז שאני לא מעשן אני רץ בשדות כבן עשרים. איזה חיים נפלאים הם חיים ללא עישון. אחד הדברים הקשים שאדם שנגמל מעישון זה לעשן באופן פסיבי. היציע של המעשנים צריך להיות מבודד ושלא יפריע לאלה שאינם מעשנים".