בנט: "אות קלון" ליש עתיד

השר יעקב פרי בולם את הצעת החוק שתמנע שחרור מחבלים רוצחים. השר בנט: אין לי סבלנות למשחקים פוליטיים.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ב באייר תשע"ד

בנט: "אות קלון" ליש עתיד-ערוץ 7
השר נפתלי בנט
צילום: פלאש 90
שר המדע והטכנולוגיה יעקב פרי (יש עתיד) הגיש ערר לממשלה על החלטת ועדת השרים לחקיקה לאשר את הצעת החוק שתמנע שחרור מחבלים רוצחים.

שר הכלכלה ויו"ר הבית היהודי, ממובילי החוק, זועם על סיעת "יש עתיד" ואומר כי מדובר ב"אות קלון" למפלגתו של יאיר לפיד.

"כל יום שהחוק הזה מתעכב יכול לסכן חיי אדם. אנחנו נפעיל את כל הכלים העומדים לרשותנו ובכלל זה בלימת חוקים של יש עתיד עד שנעביר את החוק הזה. אין ולא תהיה לי סובלנות וסבלנות למשחקים פוליטיים על חשבון חוקים חיוניים לבטחון אזרחי ישראל", תוקף בנט.

על פי ההצעה, שאושרה ברוב של 7 תומכים, שופט יוכל לקבוע בשעת גזירת דינו של רוצח, כי לא ניתן יהיה לחון אותו במסגרת עסקה מדינית. 

"בשנים האחרונות שיחררה מדינת ישראל מספר רב של מחבלים, ונוצר מצב אבסורדי שבו מחבלים שביצעו מעשי רצח, כחלק ממאבקם במדינת ישראל, משתחררים זמן ארוך לפני סיום ריצוי עונשם", נכתב בהסבר להצעה. "עובדה זו מהווה כשל מוסרי שיש בו משום זילות בחומרת מעשיהם של המחבלים ובסמכותה של מערכת המשפט בישראל".

השרים שתמכו בהצעת החוק הם אורי אורבך ואורי אריאל מהבית היהודי, השרים גדעון סער, גלעד ארדן ולימור ליבנת מהליכוד והשרים יאיר שמיר וסופה לנדבר מישראל ביתנו. להצעה התנגדו שלושה שרים - יו"ר ועדת השרים לחקיקה שרת המשפטים ציפי לבני, והשרים יעקב פרי ויעל גרמן מ"יש עתיד".

הגשת ערר על ידי אחד השרים מחייבת דיון במליאת הממשלה על הצעת החוק והיא נחשבת למהלך שצפוי "לקבור" את החוק. בחודש מרץ האחרון הגיש שר השיכון אורי אריאל ערר נגד חוק הפונדקאות שמובילה שרת הבריאות יעל גרמן מ"יש עתיד".

גרמן זעמה על המהלך ואמרה אז כי תפעל בכל האמצעים הדמוקרטיים כדי לאשר את החוק, "הרגשתי שנעצו לי סכין בגב, אני לא מתכוונת לוותר", הבהירה.