הרס במעלה רחבעם
הרס במעלה רחבעם חזקי עזרא
שר הבינוי והשיכון, אורי אריאל (הבית היהודי) שיגר היום (רביעי) מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו בו הוא דורש לכנס בדחיפות את הקבינט המדיני-ביטחוני בעקבות ההרס במעלה רחבעם.

"לצערי עם הקפאת השיחות המדיניות לאחר הפרת הסיכומים של הרשות הפלסטינית וחתימת ההסכם עם החמאס, אנו עדים למדיניות תמוהה לפיה ישנה עצירה מוחלטת של הבניה והתכנון ביו"ש, כאשר לצד זה מצטרף הרס מבנים ביישובים הנמצאים בתהליכי הסדרה", כתב אריאל.

כוחות גדולים של צה"ל ומשטרה הרסו מוקדם יותר היום שבעה מבנים במעלה רחבעם שבגוש עציון. עימותים נרשמו בין הכוחות המפנים לעשרות בני הנוער שהגיעו לאזור ושתי נערות נעצרו. 

ראשי ועדי המתיישבים ביהודה, שומרון ובנימין, תקפו בחריפות את שר הביטחון משה יעלון בעקבות ההרס ואמרו כי "הריסות הבתים ביהודה ושומרון בחודשים האחרונים מעלים חשד כי שר הביטחון אובססיבי להרס ההתיישבות. יעלון, שמתכוון להתמודד לתפקיד מנהיג המחנה הלאומי, מבצע הלכה למעשה את המדיניות של השמאל הקיצוני". 

"נראה שיעלון החליט לשוב לכור מחצבתו בתנועה הקיבוצית. לא יתכן ששר הביטחון מטעם תנועת הליכוד מבצע מדיניות שאפילו קודמו אהוד ברק לא ביצע", הוסיפו ראשי המתיישבים.

הרס במעלה רחבעם

במערכת הביטחון נערכים לפינוי והרס מבנים בעוד שני מאחזים באזור יהודה ושומרון - בגבעת אסף שבבנימין וכן ברמת גלעד, במידה ולא יצליחו להגיע לפינוי בהסכמה עם המתיישבים. משרד הביטחון נדרש על ידי בג"ץ לפנות את המבנים עד ליום ראשון הקרוב.

לערוץ 7 נודע כי בימים האחרונים ישנה הידברות אינטנסיבית בין נציגי התושבים לשר הביטחון משה יעלון בניסיון למנוע מאבק אלים כפי שנראה בישוב עמונה.

בחלק מהמקומות הושגה פשרה בתקופה האחרונה אך בחלק מהמקומות אין הסכמה - מה שמוביל את משרד הביטחון לממש את פסיקת בג"ץ בכוח.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו