האצנית החשודה חזרה לארץ

אולגה לנסקי ששברה את השיא בריצת 100 מטר נשים חזרה לארץ. לאחר שנעלמה מעל 20 יום והתחמקה מבדיקת הסמים, תנסה לשכנע.

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ד באייר תשע"ד

השיא ישלל והמדליה תילקח?
השיא ישלל והמדליה תילקח?
צילום: פלאש 90

האם התעלומה בדרך לפיתרון? אולגה לנסקי, האצנית ששברה את שיאה של אסתר רוט שחמורוב בריצת 100 מטר לנשים, חזרה לארץ.

כזכור, לנסקי  שברה את שיאה בן ה-42 שנים של שחמורוב, כאשר סיימה 100 מטרים תוך 11:42 שניות בתחרות האתלטיקה בהדר יוסף.

כדי לאשר את שיאה החדש על פי חוק הוצרכה לנסקי לעבור בדיקת סמים. מכיוון שהתחרות הייתה שולית לא היו בדיקות סמים באצטדיון והיא התבקשה להגיע למחרת להדר יוסף לצורך בדיקת סמים. לטענתה של לנסקי היא כבר הייתה בדרכה לבדיקות, אך קיבלה הודעה כי בשל בעיה טכנית לא ניתן לבצע את הבדיקה באותו היום והתבקשה להגיע יום למחרת.

לנסקי אישרה את הגעתה אל הבדיקה ביום למחרת אבל עד היום לא הופיעה לבדיקה. בהודעת טקסט ששלחה רגע לפני שעלתה על המטוס לאוקראינה כתבה לנסקי כי היא מוכרחת לטוס עקב מצבה הרפואי של סבתה.

צעד חריג זה התקבל בחשדנות רבה הן בציבור הרחב והן בוועדה למניעת סמים בספורט. כעבור כמה ימים שלא יצרה קשר עם הגורמים בענף, החלו לצוץ שמועות על כך שלנסקי ברחה מהארץ. אביה הזדרז להודיע כי לא ברחו מהארץ וכי לנסקי התמוטטה ומאושפזת בבית חולים באוקראינה כתוצאה מלחצים נפשיים בעקבות "החשדנות הרבה והסיפורים שהודבקו לה".

כאמור, היום (רביעי) חזרה לנסקי לארץ לאחר היעדרות רבה של למעלה מ-20 ימים. גורמים מתוך הוועדה אומרים כי כעת אין טעם לערוך את בדיקת הסמים שכן "אי אפשר לקבוע בוודאות לאחר כל כך הרבה ימים, אם במועד התחרות הייתה לנסקי תחת סמים".

מיד עם חזרתה לארץ של האצנית, היא הופיעה בפני הוועדה למניעת סמים בספורט בניסיון לשכנע אותם שאכן צירוף מקרים מצער ומוזר הוא זה שמנע ממנה להתייצב לבדיקת הסמים. לנסקי הציגה בפני הוועדה מסמכים המאשרים את אישפוזה שלה ושל סבתה. יו"ר הוועדה ד"ר אשרוב ביקש לעיין במסמכים לפני שיקבע את פסק הדין. פסק הדין יכול להיות מאישור השיא ועד לשלילתו במידה שתימצא לנסקי אשמה.  

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il