קרובי המשפחה המודאגים בכניסה למכרה
קרובי המשפחה המודאגים בכניסה למכרה רויטרס

שגרירות ישראל באנקרה הודיעה על ביטול קבלת הפנים החגיגית לרגל יום העצמאות שתוכננה הערב (רביעי), בשל האסון במכרה הפחם שפקד אתמול את טורקיה ובו נהרגו למעלה מ-200 כורים.

"אנחנו מביעים תנחומים למשפחות ההרוגים, מאחלים החלמה מהירה לפצועים ומקווים לשמוע חדשות טובות לגבי הפועלים שעדיין לכודים במכרה", נאמר בהודעת השגרירות.

נשיא המדינה, שמעון פרס, שיגר גם הוא איגרת תנחומים לנשיא טורקיה, עבדוללה גול. פרס הדגיש כי ישראל מוכנה לשלוח כל סיוע שיידרש. "אני מבקש להביע את תנחומיי העמוקים לך ולארצך בשם עם ישראל, על התאונה הטראגית שאירעה במניסה. אנו מוכי הלם נוכח אובדן החיים של אנשים תמימים בשגרת עבודתם, מחשבותינו עם העם הטורקי.

"בזמנים קשים כאלו על כולנו לעשות ככל שניתן בכדי לעזור אחד לשני, ישראל מציעה את עזרתה לטורקיה בכל שיידרש בשעה זו. אנו מתפללים לזכר הקורבנות ולמען משפחותיהם, למען הצלתם של הלכודים, ולמען החלמה שלמה לפצועים. אנא קבל את רחשי ליבי בשמי ובשם אזרחי מדינת ישראל", כתב הנשיא.

מניין ההרוגים בפיצוץ שאירע אתמול ובשריפה שפרצה אחריו במכרה הפחם בסומה שבמערב טורקיה עומד הערב על 238 בני אדם. עשרות נפצעו ו-120 עדיין לכודים במכרה.

ראש ממשלת טורקיה, רג'פ טייפ ארדואן, סייר במקום והבטיח "שכל אספקט במקרה ייחקר, ולא נותיר אף אבן לא הפוכה".