הרב יעקב אריאל זומן לשיחת בירור

בלשכת הרב אריאל מדגישים כי "הרב מעולם לא הורה לציבור למנוע השכרת דירות לאדם כלשהו. היה מדובר בתשובה חינוכית''.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ט"ו באייר תשע"ד | עודכן: 22:47

הרב יעקב אריאל
הרב יעקב אריאל
שלומי שלמוני

רבה של רמת גן, הרב יעקב אריאל, זומן לשיחת בירור בלשכת ראש העיר ישראל זינגר.

ראש העיר דורש לברר עם הרב אריאל האם אכן התבטא נגד השכרת דירות ללסביות, אם כן, הוא יקרא לו לחזור מיידית מדבריו שלטענתו פגעו באנשים רבים בעיר ומחוצה לה.

"העיר רמת-גן היא עיר פתוחה וסבלנית בה חיים התושבים על פי אמונתם ובחירתם", אמר ראש העיר זינגר, "התבטאויות הרב כפי שצוטטו, הן עמדותיו האישיות בלבד ויש להצר עליהן. היה מוטב לו לא היו נאמרות כלל".

מלשכתו של הרב אריאל נמסר כי "הרב מעולם לא הורה לציבור למנוע השכרת דירות לאדם או לגורם כלשהו. אדרבה, הרב ידוע בפסיקותיו המתירות השכרת דירות לכל אדם באשר הוא אדם ללא הבדל דת מין גזע ודעה כלשהי.

"במקרה דנן היה מדובר בתשובה נקודתית אישית לאדם שעמד בפני שאלה חינוכית כיצד להסביר לילדיו שהוא משכיר דירה למשפחה שלא מהנורמות השכיחות, והרב בשום אופן לא אסר השכרת דירה אלא הציע לאותו אדם להעדיף משפחה על פי המבנה הידוע והרגיל", הסבירו בלשכה.

מי שמובילה את הסערה הציבורית בעקבות דבריו של הרב אריאל, היא סיעת "מרצ" ברמת גן. "רב העיר חייב להיות מפוטר ומסולק בבושת פנים מתפקידו עוד היום. אדם שפוגע בזכויות של מיעוטים באופן כל כך בוטה, לא צריך לקבל משכורת מהמדינה אפילו לא יום אחד", אמרו חברי הסיעה.

בתוך כך, מחר מתכוונת קבוצת "ישראל חופשית" להפגין מול עיריית רמת גן, ולדרוש את פיטורי הרב אריאל.

מיקי גיצין, מנכ"ל התנועה מסר "אני קורא לראש העיר לפטר לאלתר את הרב אריאל על מנת לגדוע התנהלות זו באיבה, באופן שלא ייתן לגיטימציה להתבטאויות והתנהלות כזו בעתיד מצד נושא משרה ציבורית המהווה דוגמא אישית לאזרחי המדינה".