השר אהרונוביץ' באזור האסון
השר אהרונוביץ' באזור האסוןחזקי עזרא ערוץ 7

ביום הזיכרון הגיע השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' לביקור תנחומים בבית משפחת דדון והכריז כי קיימת "התפתחות דרמטית בחקירה".

מספר ימים לאחר מכן, בתחילת השבוע, במהלך ביקור באום אל־פחם, אמר אהרונוביץ' כי לא ניתן לקבוע אם הרקע לרצח דדון הוא לאומני או פלילי, יום אחר כך נאלץ להתנצל בפני המשפחה.

אתמול התברר כי החקירה חוזרת לנקודת התחלה וכי הרצח עדין לא פוענח.

"האכזבה גדולה", אמר אתמול יעקב דדון. "הייתי אופטימי, השר נתן לי תקווה, ופתאום הכול נעלם. נתנו לי תחושה שיש התפתחות דרמטית, והכול התפוגג מול העיניים. התחושה היא שאנו חוזרים לנקודת הפתיחה, וזה מאוד מתסכל. שבועיים אחרי האסון ואנחנו באותה הנקודה שבה היינו. אני חרד שהרוצחים מסתובבים עכשיו חופשי ועלולים לרצוח ילדות תמימות נוספות. אני עדיין סומך על המשטרה והשב"כ שיביאו את הרוצחים".

ביום חמישי לפני שבועיים יצאה שלי דדון ז"ל, חיילת משוחררת בת 20, מביתה בעפולה לראיון עבודה במגדל־העמק. משלא השיבה לטלפונים של בני משפחתה מיהרו ההורים המודאגים להגיש תלונה על היעדרותה במשטרת עפולה. במקביל, בשעות אחר הצהריים התקבל דיווח על גופת צעירה שנמצאה באזור התעשייה של מגדל־העמק. למקום זרמו אנשי הזיהוי הפלילי וחוקרי המחוז הצפוני ופתחו בחקירה. בתוך זמן קצר קישרו החוקרים בין ההיעדרות לבין הגופה שנמצאה. החקירה הוטלה על היחידה המרכזית בצפון בסיוע השב"כ.