מזל"ט
מזל"טצילום: פלאש 90

היחידה לפשיעה לאומנית משקיעה בחודשים האחרונים מאמצים רבים במטרה לתפוס את מבצעי פעולות 'תג מחיר', אך מקרה שכזה לא נראה בכל יום.

הראל קורן נחשד על ידי המשטרה בביצוע בפעולות 'תג מחיר' וכדי לתפוס אותו העלתה המשטרה מזל"ט לאויר. עו"ד איתמר בן גביר מעמותת 'חוננו' המייצג את קורן מספר כי בתאריך 30.3.14. נעצר קורן בחשד כי הצית עצים של תושבי הכפר קריות. בשל חומרת החקירה, הסביר בן גביר, המשטרה העלתה לאוויר מזל"ט שיעקוב אחרי החשוד.

בדו"חות שהגישו השוטרים לבית מהשפט נכתב בין היתר כי "אמש בשעות אחר הצהריים נערכנו לפעילות על פי מידע כי הראל קורן, המוכר לנו מעבירות של פגיעה ברכוש פלסטיני, מתכוון לפגוע בעצים השייכים לפלסטיני סמוך ליישוב עלי, וזאת לאור העובדות כי אושר לתושבי קריות לבצע חריש באזור בו נמצא הראל ולאור העובדה כי הבג"ץ אשר הגיש הראל כנגד החריש נדחה. לטובת היערכות, תואם כלי תצפית אשר תפקידו היה לתת אינדיקציה ולעקוב אחר החשוד".

עוד נכתב כי "מתחילת הפעילות צפיתי במוניטור של מצלמת התצפית ונראה כי הדמות נראית בחושה השייכת להראל קורן. מבחינתי, האימות לעובדה כי זה הראל קורן בחושה שלו היא שזה המקום בו הוא גר. היה נראה כי הוא החליף בגדים והתחיל לנוע רגלית לכיוון מזרח ונראה כי הוא מחזיק משהו בידו השמאלית, כאשר הוא ממשיך בתנועה לכיוון צפון, פאתי הכפר תלפית. בשעה 22:30 לערך נראה החשוד עומד ליד עץ ולאחר מספר שניות היה נראה שהעץ הוצת. לאחר מכן תוך כדי תנועה לכיוון דרום חזרה הצית כתשעה עצים נוספים. לאחר שהצית את העצים רץ החשוד לכיוון דרום והתחיל לנוע לכיוון מערב".

בהמשך תוארה גם פעילות הכוח המשטרתי שהמתין במארב באזור על מנת לתפוס את קורן, "בשעה 22:40 לערך נראה כי הדמות שנחשדה על ידי כהראל קורן נעה לכיוון כוח רגלי משטרתי שהיה ממוקם במרחק של כעשרות מטרים מהזירה. הדמות הבחינה בכוח המשטרתי ממש במרחק של מספר מטרים והחלה בבריחה. הכוח המשטרתי החל במרדף רגלי ולאחר מספר מטרים לכד את הדמות. בדיווח של הכוח הרגלי דווח כי העצור הוא הראל קורן".

הפרקליטות ביקשה את מעצרו של קורן עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו, אך עו"ד בן גביר הציג שורה של תקדמים בהם שוחררו ערבים בתנאי הגבלה לאחר שהציתו עצים.

בית משפט המחוזי בירושלים דחה את הבקשה של הפרקליטות והורה לשחררו , יחד עם זאת, קורן שוחרר בתנאי הרחקה והגבלה מהמקום.

עו"ד בן גביר שייצג את קורן מטעם עמותת חננו אומר הבוקר (שישי) כי מדובר בבזבוז משאבי המדינה, "מבלי להקל ראש בעבירה המיוחסת לנאשם, בקצב הזה יעלו מזל"ט לאוויר כדי לעקוב אחרי נערות שמרססות בגיר את הכתובת תג מחיר או נחמן מאומן".

"אני מבין שיש לחץ של פוליטיקאים, אבל המשטרה והפרקליטות חייבות להיות מערכות עצמאיות ולהקצות משאבים לפי חומרת העבירות ולא לפי כמות הכתבות בתקשורת", הוסיף בן גביר שטען כי "אם המשטרה הייתה מקצה לטיפול בערבים שהציתו בתי עלמין, או בטיפול במחללי המצבות בהר הזיתים חצי מהמשאבים שהיא מקצה במקרים שאני מייצג לא היו יותר חילולי קברים של יהודים ולא הצתת שדות אלא שאת התקשורת זה לא מעניין פועל יוצא שאת השר לביטחון פנים אהרנוביץ זה לא מעניין ופועל יוצא שאת המשטרה זה לא מעניין".