תעודה? האח הגדול
תעודה? האח הגדול פלאש 90

רגע לפני פתיחת עונה חדשה בתוכנית הריאליטי 'האח הגדול', ארגון רבני בית הלל יוצא כנגד תוכניות הריאליטי וכנגד 'האח הגדול' שהפכה פופולארית בקרב הצופים.

בנייר עמדה שמפרסם הארגון נכתב כי " את מרכז הרייטינג תפסו בשנים האחרונות תוכניות הריאליטי, המסיבות נזק כבד לחברה ובעיקר לבני הנוער וביניהן בולטות לשמצה תוכניות כגון האח הגדול, הישרדות ועוד".

בארגון מוסיפים, כי "תוכניות מסוג זה נותנות פעמים רבות לגיטימציה לחולשות מוסריות ולפורקן יצרים בלתי מרוסן. תוכניות אלו מעצימות פגמים וסטיות אשר שוברים את הגבולות והנורמות שמציבה החברה. כאשר אחוזים גבוהים בחברה צורכים באופן קבוע את המסרים של תוכניות אלו, הדבר עשוי לשבש את הסדר החברתי בשל רמיסת ערכים מוסריים והלכתיים".

בנייר העמדה מפרטים רבני בית הלל שורה של ערכים הנפגמים מתוכניות אלו, ביניהם צניעות וצנעת הפרט, היחס לנשים, שבירת התרבות של שיח עדין בעידוד דיבור נמוך וגס, ערך הרעות וההגינות, עידוד חמדנות וחומרניות ופגיעה בערכי בסיס ביהדות באמצעות משימות שונות בדומה לאכילת שרצים.

בארגון מציינים, כי הם אינם נגד צריכת תרבות המביאה ברכה עם חשיפה לתחומים רבים, העשרת הידיעות, חידוד הרגישות המוסרית והרחבת עולם החוויות של הצופה תרבות זו, אך זאת רק תוך כדי שימת גבולות מוסריים והלכתיים.