מתי הממשלה תעבור לירושלים?

ברקת לנתניהו: החלטת הממשלה לדחות העברת משרדי הממשלה לבירה תפגע בירושלים.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ח באייר תשע"ד

מתי הממשלה תעבור לירושלים?-ערוץ 7
ישנה? ניר ברקת
פלאש 90

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, קורא לראש הממשלה בנימין נתניהו לשנות את החלטת הממשלה שהתקבלה היום (ראשון), לפיה יידחה בשלוש שנים מועד היישום של העברת כל משרדי הממשלה לירושלים.

ברקת טען כי ההחלטה "מהווה פגיעה קשה בירושלים, פועלת בכיוון הפוך לנדרש ופוגעת במאמצינו המשותפים לחזק את העיר ולפעול לפיתוחה הכלכלי והתעסוקתי".

ברקת הוסיף ואמר כי "לא ייתכן שביד אחת תדבר הממשלה על חשיבותה של ירושלים, וביד השנייה לא תתן דוגמא אישית לכך ותדחה שוב ושוב העברת עשרות יחידות ממשלתיות ואלפי משרות לבירת ישראל". 

לפני כשבע שנים, קיבלה ממשלת ישראל החלה הקובעת כי יש לרכז את כל יחידות הממשלה הארציות שבאחריותה אל ירושלים, מלבד מקרים שידונו בוועדת חריגים. בעת קבלת ההחלטה, קבעה הממשלה כי התהליך יושלם עד מאי 2015.

יו"ר תנועת 'התעוררות' בירושלים, עופר ברקוביץ', תקף גם הוא דחיית יישום ההחלטה ואמר "במקום שראש הממשלה יפעל ליישום החלטת הממשלה ולקרוא לסדר את אותם פקידים האחראים לאי מימושה כבר למעלה משבע שנים – הוא נוקט בשיטה של פחדנים ודוחה את יישום ההחלטה בעוד שלוש שנים.

"אין זה מקרי שההחלטה מתקבלת היום – כשבוע לפני יום ירושלים בשל החשש של הממשלה והעומד בראשה מכך שקלונם הציבורי בעניין העיר ירושלים ייחשף בימים הקרובים. מתוך מחקר שאנחנו ביצענו עולה שאין מי שאחראי על ביצוע ההחלטה, שמספר היחידות הממשלתיות שעברו הוא מזערי ושאין תקציבים מתאימים להעברת המשרדים, כאשר במקביל ממשיכים לאשר ליחידות שונות להיות חריגות ולהישאר בתל אביב", דברי ברקוביץ'.