מקווה
מקווה צילום: פלאש 90

סגן השר לשירותי דת, הרב אלי בן דהן, החליט לצרף את משרדו למהפכת האנרגיה הירוקה, זאת באמצעות תמרוץ בניית מבני דת שיעשו שימוש בטכנולוגיות ירוקות.

דוגמא לאחת הטכנולוגיות הללו היא חימום מי המקוואות על ידי אנרגיה סולארית הידועה כ-CSP (ראשי תיבות של sentrated Solar Power)

במקווה רש"י בראש העין אשר מופעל על ידי ראש המועצה והאחראי על המקוואות הדתית שמעון חזן, כבר משתמשים בטכנולוגיה מסוג זה המופעלת על-ידי חברת ח"ן חימום, בעזרתה מחממים את רוב המים בבורות הטבילה ובמי המקלחות.

מערכת חימום המים במקווה רש"י מגובה גם במערכת חימום באמצעות גפ"מ הידוע כגז בישול. שילוב זה מביא לחיסכון בעלויות ולחיסכון בזיהום אויר.

סגן השר לשירותי דת, הרב אלי בן דהן, שמוביל את השינויים החדשים בעזרת אנשי המקצוע במשרד לשירותי דת ואת המעבר לאנרגיה ירוקה אומר כי במבני הדת החדשים שנבנים, יינתן דגש על הנושא של אנרגיה חסכונית ומזהמת פחות. "מהלך זה הוא חלק מהמגמה לייעל ולשפר את שירותי הדת בכל התחומים".

סגן השר בן דהן שיבח את היוזמה והיזמות של המועצה הדתית בראש העין ואמר כי "מטרתו היא להפוך את שירותי הדת לחדשניים יותר וידידותיים יותר גם בנושא איכות הסביבה ולמניעת זיהום אוויר ובנוסף להביא לחיסכון בעלויות מידי שנה בתקציב שירותי הדת שאותו יוכלו להפנות להוספת שירותים חדשים ולהגדלת סל שירותי הדת לכל אזרח".

לדברי זאב גרוס, יועץ בתחום האנרגיה "במדינת ישראל מותקנות מערכות אנרגיה סולארית בטכנולוגיית CSP בהיקף של כ- 3,000 מגהוואט וזאת הודות לחיוב הדבר על פי חוק משנת 1986".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו