הבית היהודי: נשללה האפשרות לפרישה מהקואליציה

הרב לבנון דורש לעצור את חוק הפונדקאות. הבית היהודי: בשיחות עם רבני הציונות הדתית נשללה האפשרות לפרישה.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ט באייר תשע"ד

הרב אליקים לבנון
הרב אליקים לבנון
ניסים לב

ראש ישיבת אלון מורה, הרב אליקים לבנון, שיגר מכתב לחברי הכנסת הדתיים בו הוא קורא להם לפעול לסיכול חוק הפונדקאות שמקדמת סיעת "יש עתיד".

"אנו פונים לכל מי שערכי התורה קרובים ללבו ובייחוד לחברי הכנסת הדתיים, לפעול למען שלמות המשפחה בישראל. על הפרק ישנם מספר חוקים המנוגדים לגמרי לתפיסתה של תורה, שראשון לכולם הוא חוק הפונדקאות", כותב הרב לבנון.

הרב לבנון טוען כי חברי הכנסת שתומכים בחוק מבקשים לסתום את פיות הרבנים, כלשונו. "עוולה דתית ומוסרית הזועקת לשמים ומובלת על ידי קומץ צעקנים אשר יצרו בצורה מלאכותית לובי תקשורתי ושלטוני לעניין זה. הם מנסים להלך אימים ולסתום פיות לרבני ישראל".

"בעת כזאת", מדגיש הרב לבנון, "מוטל על חברי הכנסת לייצג את העם הבריא היושב בציון ולומר בפה מלא - לא ניתן לפגוע בערכי התורה ונגד חוק זה יש להילחם בכל דרך. כל פשרה תוביל לפגיעה אנושה בזהות היהודית של המדינה, ותפתח פתח לחוקים נוספים העומדים על הפרק.

הרב מצטרף לקריאתו של הרב דב ליאור וקובע כי "יש לעצור את חוק הפונדקאות אף במחיר פרישה מהקואליציה. ברכת ה' תחול על שליחי ציבור העושים את מלאכתם נאמנה, העומדים בפרץ מתוך עוצמה של תורה".

חוק הפונדקאות החדש נועד בין השאר לאפשר לזוגות חד מיניים לפנות לשירותי פונדקאות בארץ וזאת על חשבון זוגות שנזקקים לפונדקאות, בעקבות בעיה רפואית.

בפורום "חותם" הזהירו כי "החוק יביא לפונדקאות מסחרית ולמסחר בילדים, על ידי יצירת מסלול של רכישת ילדים ללא מאמץ והוא מפלה אישה שיש לה בעיה רפואית של ממש בשל העומס שעלול להיווצר מכך",

סגן שר הדתות הרב אלי בן דהן (הבית היהודי) נפגש מוקדם יותר היום עם רבה של קריית ארבע הרב ליאור ועם יו"ר מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא הרב חיים דרוקמן.

בפגישה, בה השתתפו גם כמה חברי כנסת מהבית היהודי, דנו בחוקים שיעלו במושב הקיץ הנוכחי, בהם חוק הפונדקאות, חוק הגיור, חוק המתת חסד וחוקי "דת ומדינה" נוספים להם מתנגדים חברי כנסת של הסיעה.

הרב דב ליאור חזר על עמדתו ולפיה למרות ה"עונשים" שמטיל שר האוצר יאיר לפיד כמו עצירת תקציבים למוסדות דתיים לאומיים והגשת ערר על החוק למניעת שחרור מחבלים, אסור לתת לחוקים אלו לעבור בשום פנים ואופן.

"יש כאן מהלך חקיקה אנטי דתי, ואין להסתכל על כל חוק בנפרד. לכן דעתי היא שלא לתת בשום אופן לחוק הפונדקאות לעבור, ואולי עד כדי פרישה מהקואליציה", הבהיר הרב ליאור הוסיף כי אסור להסיר את הערר שהגיש השר אורי אריאל על חוק הפונדקאות "ומוכרחים להפילו באופן סופי". 

ממפלגת הבית היהודי נמסר כי "בימים האחרונים שוחחו חברי סיעת הבית היהודי עם בכירי רבני הציונות הדתית. בכל השיחות נשללה האפשרות לפרוש מהקואליציה באם יקודם חוק הפונדקאות".