בר מצווה מאוחרת לניצולי השואה

51 ניצולי שואה עלו לכותל המערבי לחגוג את טקס בר המצווה שמעולם לא חגגו. "רגע חשוב הסוגר מעגל ועושה עמם חסד וצדק הסטורי".

אורנית עצר , כ' באייר תשע"ד

מוטב מאוחר
מוטב מאוחר
דוברות שדרות

האמירה "אף פעם לא מאוחר" קיבלה השבוע משמעות, צורה ופנים בשדרות.

מדובר בפרויקט של הפורום לקשישים בשדרות, בשיתוף משרד הרווחה – השירות לזקן והקרן למורשת הכותל, במסגרתו חגגו 51 ניצולי שואה, המתגוררים בשדרות, את טקס בר המצווה שלהם בכותל.

"מדובר בקשישים, ניצולי שואה, אשר נבצר מהם, בעת היותם בני מצווה בגטו, לקיים את מצוות העלייה לתורה" מסבירה הילה אלימלך, מנהלת המחלקה לרווחת הקשיש בשדרות. "עבור אותם ניצולי שואה, זהו רגע חשוב, הסוגר עבורם מעגל ועושה עמם חסד וצדק היסטורי"

לצד האירוע המרגש למען ניצולי השואה, מקיימת העירייה טקס הצדעה לוותיקי העיר עם מופע של אביבה אבידן ובוריס ירופייב. "מדובר בדור המייסדים, בהורינו" מסביר אלון דוידי,

ראש העיר שדרות, אלון דוידי, צין את יחס המיוחד לווותיקים בעיר וסיפר על טקס הצדעה שנערך לכבודם, "אני רואה חובה לתת להם את התנאים הטובים ביותר ואת השירות המיטבי לא רק כראש העיר, אלא כחובה מוסרית. לכן, יחד עם פורום הקשישים, אנו מקדמים פרויקטים ופעילויות שונות למען רווחתם של וותיקי העיר".

הפעילות המבורכת הזו באה כהמשך ישיר לפרויקט אשר קידמנו יחד עם הקרן לידידות בראשות הרב יחיאל אקשטיין, במסגרתה שיפצנו את 'בית ידידות לגיל השלישי'. בהמשך קיימנו את טקס הווטרנים. עתה אנו מקיימים את טקס בר המצווה לניצולי שואה ובעוד מספר ימים כאמור את מופע הצדעה לוותיקי העיר".

עוד מוסיף דוידי "נמשיך לפעול למען וותיקי העיר. הם תושבים רבי זכויות ואל לנו לשכוח זאת. זוהי חובתנו לדאוג להם בזקנתם לחיים בריאים, מאושרים, מלאי משמעות ועשייה, באווירה מחבקת ותומכת"