ברקת בכנס ירושלים, הבוקר
ברקת בכנס ירושלים, הבוקר ניסים לב

עיריית ירושלים משלימה את ההכנות לקראת ביקורו של האפיפיור פרנציסקוס בירושלים בשבוע הבא.

ראש-העיר ירושלים, ניר ברקת יקבל את האפיפיור בהגיעו לירושלים בטקס ממלכתי, בהשתתפות חברי הנהלת העיר וילדי ירושלים.

"ירושלים מברכת את האפיפיור פרנציסקוס בביקורו בירושלים. זהו ביקור בעל חשיבות היסטורית ובעל משמעות עליונה לירושלים ואנו משלימים את הכנת העיר לקראת הביקור שיחשוף את בירת ישראל כעיר מודרנית ופתוחה לכל העולם", אמר ברקת.

ברחבי העיר יתלו כ- 1000 דגלי ישראל, הוותיקן ועיריית ירושלים, סומנו ותוקנו כבישים לאורך צירי התנועה בה תעבור השיירה של האפיפיור.

המחלקה לניהול התנועה בירושלים (מנת"י) נערכת לביצוע שינויים במערך הרמזורים בעיר על מנת לאפשר זרימה של התנועה בצירים החלופיים ויצירת גל ירוק במטרה לנטרל עומסי תנועה.

העירייה הכשירה בהר הצופים מנחת למסוק האפיפיור, דבר שיקל על העומסים בכניסה לעיר - בעת הגעתו של האפיפיור לארץ ובעת יציאתו ממנה.

מינהל החינוך בעירייה נערך לקראת הביקור. כל בתי הספר בעיר יפעלו כרגיל ולא יבוטלו לימודים למעט שינויים נקודתיים במספר בתי ספר בודדים להם הועברו הנחיות. מערך הסעות התלמידים ברחבי העיר יפעל כרגיל ובהתאם לשינויי התנועה הצפויים. גני הילדים יפעלו כרגיל ברכל רחבי העיר.

בתי הספר היסודיים יפעלו כרגיל בכל רחבי העיר למעט בתי הספר: בי"ס הרובע היהודי, נווה עציון בנות וביה"ס הניסויי שלהם הועברו הנחיות נקודתיות.

לקראת הבגרות בתנ"ך- מנהלי בתי הספר התיכוניים הונחו לזמן את התלמידים בשעה מוקדמת יותר לבתי הספר.

במערכת החינוך במזרח העיר לא מתקיימים הלימודים לאור חג עלית הנביא מוחמד שמתקיים בימי הביקור, לרגל הגעתם לארץ של מאות עיתונאים וכלי תקשורת בכירים מהעולם לסיקור ביקור הנשיא בכוונת עיריית ירושלים לנצל את ההזדמנות ולערוך סיורים בעיר לאנשי התקשורת באתרים ההיסטוריים החשובים והידועים בעיר כמו עיר דוד ומנהרות הכותל, באתרי ומוסדות התרבות ובחיי הלילה התוססים של העיר ועוד.

בעירייה מציינים כי ההיערכות המאסיבית באה לצמצם עד כמה שניתן את הפגיעה בסדר יומם של התושבים, ולאפשר קיום שגרת חיים רגילה. יש להדגיש כי האתרים התרבותיים ברחבי העיר ביניהם מוזיאון ישראל, יד-ושם והכותל המערבי פועלים כסדר במהלך ימי הביקור.

במהלך הביקור משטרת ישראל תגרור רכבים הנמצאים לאורך מסלול הביקור לחניון גבעת התחמושת וחניון הלאום. מומלץ לציבור הנהגים להימנע מלהחנות את רכביהם באזורי הביקור בדגש על מרחב העיר העתיקה.