שלי דדון
שלי דדוןבאדיבות המשפחה

שבועיים וחצי לאחר רצח שלי דדון הי"ד במגדל העמק, הגיעו אמש מאות מתושבי עפולה לכיכר העצמאות בעיר ובידיהם סרטים אדומים ופליירים.

התושבים תלו את הסרטים האדומים על עצים וכן חילקו לנהגים ולעוברים ושבים, בניסיון להעביר מסר לפיו יש להחמיר בעונשם של רוצחים, לא משנה אם הרקע לאומני או פלילי, ולהגביר את הביטחון של תושבי עפולה והעמק.

אסף שריד, בן דודה של שלי דדון הי"ד, אומר לערוץ 7, כי חייבים להעביר מסר לממשלת ישראל, שגל הרציחות הזה חייב להיפסק, "נרצחים כאן נערים ונערות ואחרי כמה ימים שוכחים אותם. עדן אטיאס נרצח לפני חצי שנה והרוצח הערבי הפך לגיבור. עוד מעט ישכחו את הרצח של שלי דדון והרוצחים עדיין מהלכים חופשי. שחטו ילדה בדרך לראיון עבודה, והמדינה עוברת לסדר היום".

לדבריו, מדינת ישראל עסוקה בפשעי תג מחיר במקום ברצח יהודים, "שלי הייתה פשוט מלאך, כל עפולה הכירו את החיוך שלה. השר אהרונוביץ' אמר שיש התפתחות בחקירה, בנתיים הרוצחים מהלכים חופשי. את התקשורת יותר מעניין תג מחיר, זו בושה. לקשקש על מסגד זה נורא ואיום אבל אל תשוו את זה לשחיטתה של ילדה יהודייה".

שריד מזהיר, כי תושבי עפולה לא ינוחו ולא ישקטו עד שמעשי הרצח במדינה יפסקו, "הפכנו כבר אדישים לרצח יהודים, מי זוכר היום שעדן אטיאס נרצחה כאן לפני חצי שנה, לא שמענו אף ח"כ ערבי מגנה את המעשה. שלי היתה מלאך המשפחה שלה שבורה לרסיסים, היא הייתה הבת הקטנה. אבל את הפוליטיקאים שלנו זה לא מעניין, הם עסוקים בכיס שלהם".