השר נפתלי בנט
השר נפתלי בנט צילום: פלאש 90

השר נפתלי בנט מציג במאמר מערכת בעיתון Wall Street Journal את תוכניתו המדינית - תוכנית ההרגעה. בנט קורא להסיר מחסומים ביהודה ושומרון, לפרק את גדר ההפרדה, לספח את כל שטחי C ולאפשר לפלשתינים עצמאות שלטונית בשטחי A ו B. 

במאמר, חושף בנט שמשרד הכלכלה בחן לאחרונה דרכים לחזק את הכלכלה הפלשתינית דרך השקעות מחברות בינלאומיות ושיפורים בתהליך הייצוא של מוצרים פלשתינים לעולם.

"אין פיתרון מושלם לסכסוך וההמתנה לפיתרון כזה הזניחה את הכלכלה הפלשתינית. התקווה לעצמאות ומדינה, עיכבה השקעות כלכליות קריטיות", כתב בנט.

"ישראל ידועה כמדינת 'סטארט אפ' אבל עכשיו הזמן לבנות 'סטארט אפ אזורי'", הוסיף בנט.

כדי לאפשר שיפור כלכלי לפלשתינים, כתב בנט שצריך להסיר מחסומים בגדה ולאפשר תנועה חופשית של הפלשתינים.

בנוסף, כתב בנט שצריך לפרק את גדר ההפרדה: "ישראלים רבים חושבים שגדר ההפרדה אחראית לירידה הדרמטית בטרור, הירידה היא תודות למודיעין האיכותי של ישראל וחופש הפעולה של צה״ל לפעול כשצריך בגדה...ישראל תהיה בטוחה במידה גבוהה ללא הגדר"

במאמר, בנט קרא לספח את כל שטחי C ולהעניק לתושבים הפלשתינים שם אזרחות ישראלית. "מזרח ירושלים ורמת הגולן עדיין לא מוכרות על ידי הקהילה הבינלאומי כשטח ריבוני של מדינת ישראל. אבל, זה בלתי אפשרי לדמיין את מדינת ישראל ללא הכותל, ללא מזרח ירושלים וללא הגולן שהם שטחים ריבונים של ישראל ואותו דבר צריך לקרות עם שטח", הוסיף בנט.

במאמר, בנט טוען שסיפוח שטח C, יצמצם את הסכסוך ויקטין את היקף השטח שבמחלוקת עם הפלשתינים. "זה יקל עלינו להגיע יום אחד להסכם שלום ארוך טווח", כתב בנט.

בנט חותם את המאמר ואומר כי: "בהסדר שכזה לא יהיה 'שלום אוטופי', כפי שדמיינו ב-1993 כשיצחק רבין ויאסר ערפאת לחצו ידיים בגן הוורדים בבית הלבן, אבל הוא יאפשר עצמאות שלטונית ושגשוג כלכלי לפלש׳ ויעניק ביטחון ויציבות למדינת ישראל. תוכנית זו תשפר את רמת החיים של כולנו ותאפשר דו קיום בין העמים. זאת תהיה התקדמות אדירה לאזור שהיה בסכסוך כל כך הרבה שנים". 

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו