אמש סמוך לחצות הגיע מחבל אל הישוב יצהר שבשומרון וירה אל מגורי החיילים מערבית לישוב. ארבעה חיילי צה\"ל נפצעו שניים באורח קשה ושניים באורח קל. כוח נוסף בפיקודו של מג\"ד \"חרוב\" הגיע למקום, הסתער על המחבל והרגו.

המחבל שהגיע מכיוון הוואדי עלה אל שביל הבטחון המקיפה את הישוב ופתח באש לעבר הקראוונים בהם מתגוררים החיילים שמאבטחים את הישוב. החיילים יצאו והשיבו באש לעבר המחבל שהסתתר סמוך לשביל. מהירי הזה נפצעו שני חיילים באורח קשה ואחד באורח קל.

כוח נוסף של חילים מגדוד \"חרוב\" בפיקודו של המג\"ד סא\"ל אשר בן לולו, הגיע למקום והסתער לעבר המחבל. המחבל חוסל. במהלך ההסתערות נפצע חייל נוסף באורח קל ברגלו.
מיד אחר כך פתחו חיילינו בסריקות בתוך הישוב ובסביבתו מחשש שמחבל נוסף הצליח לחדור אל הישוב והוא מסתתר בו ומחכה לשעת כושר. לאחר כמה שעות הסתבר כי מחבל אחד בלבד ביצע את הפיגוע.

הפצועים קשה פונו במסוק אל בית החולים שיבא בתל השומר. הבוקר הסתיימו הניתוחים שעברו במהלך הלילה. חיילינו מונשמים ומצבם מוגדר קשה אך יציב.

סא\"ל בן לולו סיפר כי המחבל סבר ככל הנראה שאתר הקראוונים מאכלס בתוכו אזרחים. לדבריו, מששמעו החיילים את היריות יצאו החוצה ופתחו לעבר המחבל ומהירי הזה נפצעו שלשה מפקדים וחייל. \"חברתי אל הכוח שהיה במגע עם המחבל\" מספר סא\"ל בן לולו \"מדובר בשטח סלעי וקשה לתנועה, התקדמנו תוך זריקת רימונים, לאחר מכן זרקתי שני רימונים נוספים, הסתערנו אל המחבל וחיסלתי אותו מטווח קצר\"

סא\"ל בן לולו ציין כי בחטיבות המרחביות האחראיות על אבטחת הישובים ישנה מגמה להכניס כוחות איכותיים אל תוך הישובים, מתוך הבנה שהישובים הפכו ליעד.

כתב ערוץ 7 ותושב יצהר יוסף מנטינבנד מתגורר בסמוך למגורי החיילים שהותקף. \"מיד כששמענו את היריות נכנסנו לנוהל חירום משפחתי, כיבינו את האורות, התכנסנו בחדר אחד, נשכבנו על הרצפה, ונעלנו את החדר. שמענו את הרמקול של הישוב מכריז על חדירה והוראה להאפיל את הבתים ולהסתגר בהם\". תושבי יצהר המתינו בבתיהם עד השעה 2:45 ואז קיבלו הוראה לחזור לשגרה.

גורמים בצה\"ל אומרים כי במערכת הבטחון ישנן התרעות חמורות לפגיעה בישובים ביהודה ושומרון לדבריהם כבר לאחר הפגיעות שלח המחבלים במחסומי צה\"ל ביש\"ע העריכו גורמי הבטחון כי היעד הבא יהיה הישובים עצמם. לדבריהם ישנה קלות בלתי נסבלת בחדירה אל הישובים במיוחד כאשר המחבלים צופים אל הישובים ומשיגים מודיעין טוב לקראת הפיגוע ללא קושי.


מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו