יד לאחים לאפיפיור: עצור את המיסיון

בארגון יד לאחים פנו במכתב לאפיפיור לקראת ביקורו בארץ ודרשו ממנו לסייע בפעילות נגד 150 קהילות המיסיון בישראל.

חיים לב - ערוץ 7 , כ"ב באייר תשע"ד

יד לאחים לאפיפיור: עצור את המיסיון-ערוץ 7
יעדים פנים כנסייתיים. האפיפיור
פלאש 90

ארגון הפעילים יד לאחים, הניצב זה למעלה משישים שנה בחזית ההצלה מהמיסיון, הכתות והטמיעה, החליט לנצל את המומנטום שנוצר לקראת ביקורו הקרוב של האפיפיור בישראל ולשגר אליו פנייה בלתי שגרתית ובלתי אמצעית.

"עם בואך בשערי ארץ הקודש, מביעים אנו תקוה כי תואיל נא להקדיש מזמנך לבעיה כאובה, דתית ואנושית כאחת", פותחת הפנייה של יד לאחים לאפיפיור.

"למרבה הצער הננו עדים לתופעה חמורה מאד של הסלמה הולכת וגוברת בפעילות המיסיונרית הנוצרית בארץ. אלפי מיסיונרים נוצרים פועלים בעורמה בקרב יהודים בני כל הגילאים, ומכל שכבות ציבור, במטרה לצוד את נפשותיהם ולהמיר את דתם לנצרות".

המכתב של יד לאחים מוסיף ומפרט את התופעה ואת חומרת ההיקף שלה. "חמורה ביותר התופעה המזעזעת כאשר מיסיונרים נוצרים אלו מנצלים מצבי מצוקה של יהודים – נכים, חולים, זקנים, עולים חדשים וכו', מציעים להם סיוע במטרה ישירה להביא אומללים אלו, בני הדת היהודית, לאמונה בנצרות".

כאן באה הפנייה, "יד לאחים מביע משאלה מקרב לב ונפש אליך כעומד בראש הכנסייה הנוצרית הגדולה בעולם, הכנסייה הקתולית המתנגדת לפעילות המיסיון, כי בתוקף מעמדך, תקרא לאיסור כל פעילות מיסיונרית בקרב בני כל הדתות. איסור זה יביא, בלי ספק, להפגת מתיחות הנוצרת בעקבות הפעילות המיסיונרית ויזכה להערכה רבה מאד".

הנהלת יד לאחים הביעה תקווה כי הפנייה הכנה תיפול על אוזניים קשובות ותביא לנקודת מפנה דרמטית במאבק נגד 150 קהילות המיסיון הפועלות בארץ באין מפריע.