למטיילים בתאילנד שלום

שליח חב"ד בתאילנד מקבל טלפונים רבים מהורים מודאגים מישראל, לדבריו אין סיבה לחשוש מהמשטר הצבאי, "הם באו לעשות סדר ולא יותר".

בני טוקר , כ"ג באייר תשע"ד

למטיילים בתאילנד שלום-ערוץ 7
עוד קורבן ישראלי בטיול. תיאלנד
פלאש 90

הרב נחמיה וילהלם שליח חב"ד בבנקוק, מקבל ביומיים האחרונים טלפונים רבים מהורים מודאגים מישראל שחוששים לילדיהם על רקע ההתפתחויות האחרונות בתאילנד והשלטון הצבאי ברחובות.

לדבריו אין סיבה לדאוג, "הצבא שולט ברחובות ומחליף המשטרה, אבל המטרה היא לעשות סדר ולא מעבר לכך. אבל אין כאן הפיכה צבאית ואתה לא רואה טנקים ברחובות. הצבא רק רוצה שאף אחד לא ייקח את השלטון לידיים, אפשר אפילו להצטלם עם החיילים והכל בסדר".

הרב וילהלם מסביר שמדובר במאבק פנימי בתוך העם, "היה כאן ראש ממשלה מאוד פופולארי, שהחברה הגבוהה פחות אהבה למרות שהיה לו רוב. לאחר שהוא הודח, נבחרה אחותו לראשות הממשלה וגם אותה החברה הגבוהה לא אהבה, ושוב יצאו להפגנות.

לפני שבועיים בית המשפט מצא עשייה לא נכונה של ראש הממשלה ופיטרו אותה. ועכשיו שוב התחילו ההפגנות ואיתן הדרישה להקים ועדה קרואה. הצבא החליט פשוט לעשות סדר".

בתוך כך דווח כי צבא תאילנד עצר היום (ו') את מי שכיהנה בראשות הממשלה עד ל הפיכה הצבאית שאירעה השבוע במדינה. "עצרנו את יינגלוק, אחותה וגיסה", אמר קצין בכיר לרויטרס.

הלילה הבהיר מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי כי "ארצות הברית תשקול מחדש את מתן הסיוע הצבאי לתאילנד". לטענת קרי, אין כל הצדקה לפעולות בהן נקט הצבא התאילנדי, בהן עוצר על האזרחים וכן איסור להתאסף ולהפגין.

הצבא הודיע ביממה האחרונה כי כל שידורי הרדיו והטלוויזיה הרגילים יופסקו לטובת שידור חומר צבאי.