אדם ורטה
אדם ורטה צילום: פלאש 90

אדם ורטה, המורה שעורר סערה כשזומן לשימוע שלפני פיטורים בעקבות התבטאויות שנויות במחלוקת בכיתה, לא ימשיך ללמד בשנה הבאה באורט קרית טבעון.

בגלי צה"ל דווח כי בימים האחרונים קיבל ורטה זימון נוסף לשימוע שלפני פיטורים והודעה מהנהלת בית הספר שהמגמה במסגרתה הוא מלמד, מחשבת ישראל, תיסגר בשנת הלימודים הבאה.

ורטה אמר כי הוא אינו יודע האם יש קשר בין ההחלטה הנוכחית לבין השימוע הקודם והסערה הציבורית שהוא עורר. עם זאת הוא העיד שמורים נוספים פוטרו, ביניהם גם המורה השותף לו להובלת מגמת מחשבת ישראל. למרות שפוטר מרשת אורט, שם הוא לימד יום אחד בשבוע בלבד, ורטה ימשיך ללמד בתיכון האנתרופוסופי בטבעון.

מרשת אורט נמסר בתגובה שהנהלת בית הספר נאלצה לצמצם משרות של חלק מהמורים ולהפסיק את עבודתם של מורים נוספים, היות ותקציב השעות של בית הספר הינו נגזרת של מספר תלמידים והכנסות תוספתיות לתקן השעות המועברות על ידי המועצה המקומית ותשלומי הורים.

לפני כארבעה חודשים הודיעה רשת אורט שלא תפטר את ורטה, זאת לאחר שימוע שנערך לו בעקבות תלונות של התלמידה ספיר סבח. התלמידה התלוננה שוורטה הביע בכיתה דעות פוליטיות שמאלניות ומתח ביקורת על חיילי צה"ל.