פעיל בשוק ההון הורשע בהונאת משקיעים

שיטת התרמית היתה ניהול מסחר בין חשבונות הלקוחות לחשבונותיו האישיים, תוך שימוש במניות בעלות סחירות נמוכה.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ה באייר תשע"ד

בורסה
בורסה
פלאש 90

שופטת בית משפט השלום בתל אביב, מיכל ברק-נבו, הרשיעה היום (ראשון) את אלון נאור בעבירות מרובות של גניבה בידי מורשה, השפעה בדרכי תרמית על שערי ניירות ערך וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

נאור הוא פעיל בשוק ההון, שהורשע כבר בעבר בעבירות תרמית בניירות ערך.

בהכרעת הדין הנוכחית נקבע, כי בשנים 2007- 2008 השיג נאור במרמה את הרשאתם של ששה משקיעים לפעול בחשבונותיהם באמצעות האינטרנט.

נאור הביא את המשקיעים למסור לו הרשאה לפעול בחשבונותיהם באמצעות האינטרנט, לאחר שהציג עצמו כפעיל בקיא בשוק ההון, והציע לנהל עבורם את פעילותם בבורסה. כל זאת, בלא שגילה למשקיעים כי בכוונתו להשתמש בחשבונותיהם על מנת להפיק רווח לעצמו.

לאחר קבלת ההרשאה החל נאור לפעול בחשבונות המשקיעים על פי שיקול דעתו הבלעדי.

לאחרי שקיבל את ההרשאה ביצע נאור אלפי עסקאות עצמיות בין חשבונותיו הפרטיים וחשבונותיהם של המשקיעים. במסגרת פעילותו הזרים נאור הוראות קניה ומכירה מחשבונותיו ומחשבונות המשקיעים שהיו בשליטתו, ויצר עסקאות עצמיות בהן רכש מהמשקיעים מניות במחיר נמוך ומכר לחשבונות המשקיעים מניות מחשבונותיו במחיר גבוה יותר, באופן שיצר רווח מובטח לחשבונות נאור והפסד כספי מובטח לחשבונות המשקיעים.

פעילותו של נאור בחשבונות המשקיעים התמקדה בפעילות במניות שסחירותן נמוכה, אשר פעילותו של נאור בהן, באמצעות חשבונותיו ובאמצעות חשבונות המשקיעים, יצרה לעיתים קרובות חלק ניכר מנפח הפעילות היומי במניות אלה. לאור זאת, העסקאות העצמיות שביצע נאור השפיעו על שערי המניות בהן פעל.

במסגרת פעילותו התרמיתית ביצע נאור למעלה מ- 2300 עסקאות עצמיות בין חשבונותיו לבין חשבונות המשקיעים.