מועלם: לנתק את הקשרים עם בלגיה

"מדינה ידידותית שאינה מסוגלת לשמור על הקהילה היהודית ומוסדותיה צריך לנתק עימה את הקשרים עד לתיקון המצב", טוענת ח"כ שולי מועלם.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ה באייר תשע"ד

מועלם: לנתק את הקשרים עם בלגיה-ערוץ 7
זירת הפיגוע בבריסל
רויטרס

ח"כ שולי מועלם-רפאלי (הבית היהודי) קוראת לממשלה להכריז על ניתוק הקשרים עם בלגיה עד שתשמור כראוי על הקהילה היהודית במדינה.

"ממשלת ישראל לא יכולה להרשות לעצמה להישאר אדישה לפיגוע הרצחני בסוף השבוע,  זוהי הערת אזהרה נוספת הדורשת מאתנו להתמודד עם תופעות ההסתה והדה-לגיטימציה כלפי מדינת ישראל", אמרה מועלם.

ח"כ מועלם הגישה בקשה לדיון מהיר במליאת הכנסת בעקבות הפיגוע. "מהדיון צריכה לצאת הצהרה ברורה כי אין הבדל בין פיגוע בקרית ארבע או בתל אביב לפיגוע בבריסל. לכולם מטרה אחת משותפת והיא לפגוע ביהודים חפים מפשע. חובתנו כמדינה לדאוג לאבטחת המוסדות היהודים ברחבי העולם, זו צריכה להיות דרישה מכל מדינה שלה יחסים דיפלומטיים עם מדינת ישראל.

"אם בשנת 2014 קיימת מדינה ידידותית שאינה מסוגלת לשמור על הקהילה היהודית ומוסדותיה צריך לנתק עימה את הקשרים עד לתיקון המצב", הוסיפה מועלם.

שלושה בני אדם נהרגו בפיגוע הירי שאירע אתמול במוזיאון היהודי בבריסל ואדם נוסף נפצע אנושות. ההרוגים הם הישראלים עמנואל (54) ומרים (53) ריוה, בני זוג מתל אביב, ומתנדבת צרפתייה שעבדה במוזיאון.

יו"ר השדולה למען יהדות צרפת, ח"כ יוני שטבון (הבית היהודי) טוען כי אחד הגורמים המרכזיים מאחורי גל האנטישמיות באירופה כולה הוא הגירת מיליוני מוסלמים "ששוטפים את הרחוב האירופאי באלימות אנטישמיות. כשתקיפת יהודים הופכת לדבר שבשגרה, המסקנה ברורה – אין ליהודים ארץ אחרת".