סניף שוהם
סניף שוהםבני עקיבא שוהם

אוהל הידברות הוקם אמש בשוהם על ידי מועצת הנוער בעיר. אל האוהל הוזמן כלל הנוער הדתי והחילוני לדון בנושאים חברתיים, כמו גיוס חובה לצה"ל, המסע לפולין, טבעונות או שלום בכל מחיר, גם אם זה כולל דם על הידיים?

באוהל גיבשו בני הנוער את עמדתם בנושאים מגוונים, ולמדו לכבד ולהכיר דעות ששונות משלהם. גם תנועת בני עקיבא השתתפה במעגלים החברתיים וסיפרה שהיה מעניין, חשוב ומאוד מחבר.

"אוהל ההידברות היה גדול והעלה נושאים רבים שמעסיקים את בני הנוער", מספרות הקומונריות דקלה וליאל. "אלו נושאים שבני הנוער בחרו מראש  להעלות, מכיוון שכל האוהל הזה היה פרי מעשה ידיהם. האוהל התחיל בטקס לזכרו של אלון טבח, בוגר הסניף שנהרג בתאונות דרכים, והיה ידוע בנכונות שלו להידברות בין חילונים לדתיים וכך חי את חייו. לאחר הטקס המרגש, התחלקו כולם למעגלים בנושאים שונים, כל אחד הלך לאן שעניין אותו. את המעגלים הנחו חברי מועצת הנוער, עובדי בני הנוער וחברי המועצה החינוכיים. הייתה אווירה טובה, הגיעו המון בני נוער מגוונים, חילונים, דתיים מכיתות ט' עד יב'".

לחלק מההורים לא היה חשש מפעילות זו?

"לא, להפך, ההורים מעודדים את זה מאוד. זוהי פעילות שהנוער רצה ויזם בעצמו והמעגלי הידברות רק מוסיפים טוב, נקודה למחשבה, עם הרבה מקום להכלה והקשבה בין כולם".