השר יעלון ב'אלישע'
השר יעלון ב'אלישע' משה גלנץ

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון ביקר היום (שלישי) במכינה הקדם צבאית "אלישע" ביישוב נווה צוף שבבנימין והבטיח כי השטח עליו ממוקמת המכינה יאושר בחודשים הקרובים.

כזכור, בפברואר האחרון התקיים דיון בוועדת חינוך של הכנסת, בראשות ח"כ עמרם מצנע (התנועה), בו נקבע כי על משרד הביטחון לסיים את הליכי אישור התב"ע של האדמות עליה יושבת המכינה עד יולי 2014.  

שר הביטחון יעלון, שהתקבל בשירה ובריקודים על ידי תלמידי המכינה, הגיע בליווי ראש מועצת בנימין אבי רואה, ראש האגף הביטחוני חברתי במשרד הביטחון עמיקם סבירסקי ואישי ציבור נוספים.

"כידוע אנחנו חיים במדינה נדירה היחידה בעולם שהיא יהודית ושגורמים סביבה אינם משלימים איתה", אמר יעלון. "יש כאלו שחושבים שהמאבק הוא על שטח כזה או אחר אבל המאבק החל עוד לפני מלחמת ששת הימים שאגב הביאה לנו רווחה גדולה, ורק אחריה החל הבאלגן והמושג הזה שאותו מכנים 'כיבוש' וזה קשקוש. חשוב להבין כי המניפולציה וההמולה הזו מכרסמת בתוככי החברה הישראלית וגורמת לבלבול. לכן האמונה בצדקת הדרך היא שחשובה".

בביקורו הבטיח יעלון כי בתוך חודשים ספורים התב"ע תאושר באופן סופי. השר נשאל על ידי מנכ"ל המכינה, יוני קונפורטי האם הוא יוכל להבטיח שקרקע המכינה תאושר עד לתאריך היעד שדרשה ועדת החינוך של הכנסת בראשות ח"כ מצנע, אפריל 2015, ועל כך השיב יעלון כי "המקום יוסדר עוד לפני גמר ההארכה שקיבלתם. אני מברך על מה שהמכינה עשתה ועושה ב-16 השנים האחרונות וידוע כתומך נלהב במפעל המכינות הקדם צבאיות".

בסיום סיורו של השר אמר קונפורטי "אני מברך על ביקור השר ועל תמיכתו במכינה לאורך השנה האחרונה בהתמודדויות השונות, ואנו שמחים שהשר טעם מעט מהאווירה המיוחדת של המכינה".

ראש המכינה, הרב יצחק נסים, סיפר ליעלון כי "עד היום למדו במכינה מאות תלמידים שחונכו לאהבת המדינה והארץ. כ-98% מבוגרי המכינה מתגייסים ליחידות העילית והיחידות הקרביות בצה"ל, זאת בנוסף לעובדה שלאורך לימודיהם במכינה התלמידים מקיימים התנדבות בקהילה בכל מקום שבו הם נדרשים".

עוד הוסיף הרב ניסים ואמר "אני בטוח ששר הביטחון ימלא את הבטחתו ובתוך חודשים ספורים התב"ע של המכינה תאושר באופן סופי".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו