הרב לאו מצדיע ל"עלי שיח"

אירוע הצדעה ותמיכה למען ילדי ארגון "עלי שיח" נערך לאחרונה בביתו של איש העסקים הירושלמי צבי סנד. "עלי שיח" הינו ארגון המספק תעסוקה, דיור ושילוב בקהילה לאנשים עם צרכים מיוחדים

אפרת דותן, דיירת באחת הבתים של "עלי שיח" הנחתה את האירוע שהתקיים בהשתתפות אנשי עסקים ואישי ציבור שהגיעו לתמוך ולחזק. בין המשתתפים היו שלמה איזנברג, עורך הדין יצחק פונד, אאפרים יונה, נגה רחמני מנכ"ל קבוצת אילון ורונן שטרית מנכ"ל חברת אנגלו-סכסון. אורח הכבוד באירוע היה הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו וניתן לצפות בדברי ברכתו בוידאו לעיל.

בחלק האומנותי של האירוע הייתה הופעה של הסטנדאפיסטית "נויה" ואוכל פרי ידו של ה"מאסטר שף" תום פרנץ, אשר בישל בהתנדבות את כל מנות האירוע ואת מנת דגי הפורל שהכין באודישן לתכנית והוכתרה על ידי השופטים כמנת גמר. את הדגים למנה המיוחדת תרמה חוות "דגי הדן" המגדלת ומשווקת את דגי הפורל בישראל .

יחד עם נויה עלו לבמה גם שני ילדים של "עלי שיח" שהצטרפו ל"סטנדאפ" והצחיקו את הקהל.

סיוע לאחרים מתוך התמודדות אישית

הסיפור מאחורי "עלי שיח" הוא מאוד אישי ובהחלט מעורר השראה. הרב חיים פרקל, שייסד את הארגון ועומד בראשו, נחשף להתמודדות על ידי רבקה, ביתו בת ה-30 שמתמודדת עם אוטיזם. ההתמודדות של ילד מיוחד שנהיה לבוגר מיוחד הביאה אותו יחד עם קבוצת הורים לילדים מיוחדים להקים את בשנת תש"ן את ההוסטל הראשון של עלי שיח.

כיום מספק ארגון "עלי שיח" מערך שירותים מקיף וכוללני עבור מגוון גילאים ולקויות, ובמגוון תחומים. ב"עלי שיח" מטפלים בילדים צעירים ובבוגרים, מעניקים תמיכה תעסוקתית, משפחתית, קידום אישי ועוד.