ח"כ אשר: להאמין לקמפיינר או לשר האמיץ?

ח"כ אשר בדיון על הקמפיין המתנהל נגד משרתי הקבע: לפיד מנהל מסע דה לגיטימציה תקשורתי נגד כל מי שהוא בר פלוגתא שלו.

חיים לב , כ"ח באייר תשע"ד

יעקב אשר
יעקב אשר
צילום: פלאש 90

במסגרת הדין במליאת הכנסת סביב הקמפיין המתמשך נגד משרתי הקבע וצה"ל, תקף ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה) את השר יאיר לפיד ומשרד האוצר ואמר כי הם "מנהלים מסע דה לגיטימציה נגד כל מי שעומד בדרכם ולא פוסחים בכך על צה"ל ואנשי מערכת הביטחון"

בפתח דבריו אמר ח"כ אשר כי "השיטה של שר האוצר לפיד היא ידועה. הוא מנהל מסע דה לגיטימציה תקשורתי נגד כל מי שהוא בר פלוגתא שלו הוא רכש את זה בשנותיו הרבות בתקשורת, כשהוא רוצה להגיע למשהו הוא פותח בקמפיין כשראש החץ של הקמפיין הוא בדרך כלל דה לגיטימציה של בר הפלוגתא העומד מולו".

ח"כ אשר המשיך ואמר כי בוודאי תיכף יעלה להשיב סגן השר מיקי לוי ויתקוף אותי כחבר כנסת חרדי שאינך משרת בצבא איך אתה יכול לדבר על זה בכלל, ובאמת למה הגשתי את ההצעה לסדר הזו ?

"אענה לכם על זה. קודם כל העבר הקרבי שלי הוא לא פחות מאשר עברו של המטיף הגדול לפיד שאגב הוא מתאגרף בעל חגורה שחורה כך שאני בטוח שהיה בעל פרופיל 97 ובכל אופן העדיף שיסדרו לו ג'וב בטוח בעתון במחנה במקום להיות חייל קרבי.

"דבר שני אני רוצה לדבר על השיטה, שר האוצר ומשרדו מנהלים קמפיין דה לגיטימציה נגד צה"ל ושר הביטחון ומנסים להפוך אותם ללא ישרים, לאנשים שמחפים על שומנים בתקציב ולאוכלי חינם, כך היא דרכו של לפיד, האמינו לי אנחנו מכירים את זה,

"אילו הייתי אומר זאת לבדי ניחא, אבל כששר הביטחון אומר את זה ואני מצטט מדבריו "מתקיים שיח פוליטי שקרי וציני שכולל מסע דה לגיטימציה מכוער כנגד משרתי הקבע", ועוד מוסיף שר הביטחון ואני שוב מצטט "עשרות אלפי משרתים, נגדים וקצינים שמחויבים למשימותיהם רואים בלב דואב כיצד מתנהלת על גבם מלחמה שאין בה צורך ושנועדה להשחיר את פניהם, התקשתי להבין אומר שר הביטחון כיצד הרשו לעצמם גורמים כאלו ואחרים לפגוע בצורה כה מכוערת ולהציג אותם כגזלנים אין לי מילה אחרת לתאר זאת ואני חש בושה נוכח הדרך הנפסדת הזאת",

כשאני צריך לחשוב איתכם ביחד למי להאמין ליאיר לפיד התקשורתן ןהקמפיינר, או לשר הביטחון האמיץ והאמין שעומד למולו, למי להאמין? למי שנושא את תפקידו באמונה או למי שמנהל קמפיין"?, תהה.