מח"ט יהודה: מודה על הזכות לשרת בחברון

טקס חילופי המח"טים של גזרת יהודה למרגלות מערת המכפלה. "שנים מלאות סיפוק וחדוות עשייה", אמר המח"ט היוצא אבי בלוט.

ערוץ 7 , כ"ח באייר תשע"ד

מח"ט יהודה: מודה על הזכות לשרת בחברון-ערוץ 7
חילופי המח"טים
דוברות הישוב היהודי בחברון

טקס חילופי המח"טים של גזרת יהודה התקיים הערב (רביעי) למרגלות מערת המכפלה.

המח"ט היוצא אבי בלוט אמר במהלך הטקס, "בעשרים השנים האחרונות וביתר שאת בשנתיים האחרונות כמפקד חטיבה, מסייר אני בהתרגשות ובחרדת קודש במשעולי ההיסטוריה ומורשת עמנו. מקברם של האבות, דרך דמותם של כלב בן יפונה ועתניאל בן קנז, שמכריעים את ענקי חברון, המשך בדוד שמבסס את שלטונו פה בחברון, ומאחד את העם לפני העלייה לירושלים. המכבים והחשמונאים שלחמו בחברון, ולוחמי בר כוכבא שבאו בעקבותיו".

"בכניסתי לתפקיד ציטטתי את קריאתו האלמותית של יהודה, 'אנוכי אערבנו מידי תבקשנו'. כי מול אתגר שכזה צריך להיות יהודאי. זוהי קריאה לאחריות מלאה, להיות רתום באופן מלא וטוטלי, לפעול מאהבה, ליזום, לקחת מנהיגות. זוהי קריאה לענווה גמורה, לעשיית עצמך כלי, לתחושת שליחות, ליושרה בלתי מתפשרת".

בלוט סיכם ואמר: "היו אלו שנים מלאות סיפוק וחדוות עשייה. אני מודה על הזכות לפקד על גזרה כה משמעותית ומורכבת, אין ספק כי אנצור תקופה זו כל חיי, מאז ולתמיד".

המח"ט הנכנס, יריב בן עזרא, ששימש עד כה כמפקד "דובדבן" אמר: "המעמד למרגלות האתר הקדוש מערת המכפלה זהו מעמד מיוחד במינו, מרגש ומאתגר. לגזרת יהודה היסטוריה בת אלפי שנים, מקניית מערת המכפלה על ידי אברהם אבינו ועד היום. האתרים הקדושים בגזרת יהודה הינם הבסיס להיסטוריה שלנו, העם היהודי בארץ ישראל ובגזרת יהודה".