הצעדה לזכרו של אביתר בורובוסקי הי"ד שנרצח בשנה שעברה בסמוך ליום ירושלים התקיימה אתמול (רביעי) בשומרון. הצעדה יצאה מצומת תפוח לכיוון היישוב מגדלים שם אמור להיבנות בעתיד יישוב על שמו של אביתר.

אלידע ברק, אחיו הגדול של אביתר בורובוסקי הי"ד, אומר לערוץ 7 כי שנה אחרי הרצח התחושות עדיין קשות, אך לצידן יש גם תחושות שמחה.

"בשנה שעברה קמנו מהשבעה ישר לעצרת הזאת, והתחושות אז היו מאוד קשות ומבלבלות, מצד אחד שמחה על שחרור ירושלים ושחרור השומרון, אך שמחה מהולה בעצב גדול על האובדן, אובדנו של אדם מאוד מיוחד שהיה מחובר לשומרון במלוא מובן המילה, מי שבחר לגור דווקא ביצהר כדי להתיישב בחבלי מולדת".

לדבריו השנה הם מבינים שזאת הדרך הטובה ביותר להנציח את אביתר, "השנה התחושות הן יותר מבוססות, אתה כבר מבין מה קרה ומבין שאח שלך הקטן, לא יחזור. אבל באמת עם כל הכאב והסבל שעברנו, שעוברים ושעוד נעבור, יש תחושה של שמחה, כי השמחה זה הדבר שהיה הכי אופייני אצל אביתר. זו המורשת שהוא השאיר ואנחנו משוכנעים שהוא היה רוצה שנשמח היום, ובמיוחד ביום הזה ובצעדה הזאת של ליום ירושלים. הצעדה הזאת באה לומר, אנחנו פה ולא זזים מפה, ולא יוכלו להזיז אותנו, לא מהשומרון, לא מבנימין ולא מבקעת הירדן".

אלידע מקווה שבקרוב יוקם יישוב על שם אחיו, "מאוד חשוב לנו ביום הזה, לבוא ולהשתתף ופשוט לשמוח, כי זה הדבר הכי חשוב. אנחנו יוצאים בצעדה מצומת תפוח, המקום בו הוא נרצח, לכיוון מגדלים שניים וחצי קילומטרים מהצומת שם יקום היישוב אביתר לזכר אחי. זאת התשובה לטרור, על כל יהודי שנרצח צריכים להקים עשרה יישובים".