קריאה לליברמן: תמוך בריבלין

נשיא בית הדין של הליכוד קורא למחנה הלאומי להתייצב מאחורי ח"כ ריבלין. "פרס הסביר לעולם למה צריך לעשות ויתורים, ריבלין יעשה ההפך"

בני טוקר , כ"ט באייר תשע"ד

קריאה לליברמן: תמוך בריבלין-ערוץ 7
ריבלין ואדלשטיין
צילום: פלאש 90

נשיא בית הדין של הליכוד, חבר הכנסת לשעבר מיכאל קליינר, חורג ממנהגו שלא להתראיין בנושאים פוליטיים ומביע עמדה ברורה באשר למחויבות של תנועת הליכוד להתייצב מאחורי ח"כ ראובן ריבלין בבחירות לנשיאות המדינה.

בשיחה עם ערוץ 7 אומר קליינר כי "מתוקף תפקידי אני לא מתראיין בנושאים פוליטיים, אבל הפעם הסכמתי להתראיין כדי לעשות מאמץ לבחירת חברנו הטוב, הבכיר והמוכשר ראובן ריבלין. יש קונצזוס שהוא המועמד של התנועה".

קליינר משבח את ראש הממשלה שלמרות המחלוקות, הביע תמיכה בריבלין. "מגיעה מילה טובה לראש הממשלה, שלמרות המחלוקות מתייצב במלוא התוקף ובפומבי מאחורי ריבלין. אני משוכנע שאם כך נהג ראש הממשלה גם שאר החברים שבעבר היו להם מחלוקות עם רובי, יקחו דוגמא מראש הממשלה ויתעלו על כל המחלוקות".

הוא מקווה ששר החוץ אביגדור ליברמן יביע גם הוא תמיכה בריבלין ויפעל שגם חברי "ישראל ביתנו" יצביעו עבורו. "אין מועמד מתאים וראוי יותר ממנו, הוא איש ספר ואיש ירושלים, מודל של פוליטיקאי מסור ונקי כפיים, אוהב עמו וארצו.

"אני מקווה שגם ש"ס והמפלגות החרדיות יתמכו בו, אני רוצה להאמין שגם בעל הברית של הליכוד, אביגדור ליברמן ילך בדרכו של ראש הממשלה ויאפשר לחבריו לתמוך בריבלין לפחות בהצבעה החשאית", מדגיש קליינר. 

נשיא בית הדין של הליכוד משוכנע שריבלין כנשיא יהפוך את מוסד הנשיאות ללאומי יותר, "הוא לא יחליש את ראש הממשלה כפי שעשה פרס. פרס הסביר למנהיגי העולם למה צריך לעשות ויתורים, ריבלין יעשה את ההפך".