יו"ר הבית היהודי, שר הכלכלה נפתלי בנט, התייחס בעמוד הפייסבוק שלו לפרשת הקטינים מדרום הארץ, וסיפר כי הוא גאה בחינוך הממלכתי דתי.

"בדרך לאיסוף רביעיית הגמדים שלי מהגן ומבית הספר, פגשתי כרגע את הנערות המתוקות האלו שמוכרות עוגות ועוגיות כדי לגייס כסף למימון בת מצווה לילדה נזקקת. חשבתי על ההבדל בין החינוך שלהן לזה של הנערים בני ה14 שקיימו יחסים עם האשה ההיא ושיתפו ברשת". 

בנט כתב כי הוא גאה בחינוך הממלכתי-דתי, שלדבריו מחנך לערכים, לתרומה ולאהבת המדינה. "בשמחה גדולה אני שולח את ילדיי לחמ״ד ואני ממליץ לכל הורה - חילוני, מסורתי ודתי, לשקול זאת ברצינות".

שר הכלכלה הבהיר, כי הוא אינו טוען ש"דתיים טובים מחילונים" אלא "אני מתייחס לרשת החינוך חמ"ד שהיא רשת מעולה.בוודאי יש המון בתי ספר שאינם חמ"ד והם גם נפלאים וערכיים. רבים מחבריי שעימם שירתתי בצבא, ואיתם עבדתי בהייטק, ועימם אני עובד היום, הם נפלאים ולמדו ברשתות אחרות".

"מה שאני אומר הוא פשוט", הוסיף השר בנט, ''רשת החינוך הממלכתי-דתי מעניקה חינוך ערכי מעולה: מכבדים מורים והורים, לומדים לשמור על תרבות דיבור, לומדים יהדות וציונות, אהבת הארץ, קריאת שמע, צניעות ועוד". 

אמש אמרו גורמים במשטרה כי תושבת הדרום בת ה-37, שנעצרה בחשד כי היתה עם עשרות הקטינים, סיפרה בחקירה כי ביצעה את אותן עבירות גם בתקופה בה התגוררה באילת. במשטרה העריכו כי האישה היתה עם מאות ילדים לאורך השנים, ולא עם עשרות כפי שהתברר בתחילה.

"זהו יום כיפור מוסרי של החברה הישראלית", הגיב אתמול שר הכלכלה. "ככה לא נראית מדינה יהודית. ממשלת ישראל, שמטפלת ביוקר המחייה ובאיום האיראני חייבת לפעול גם כאן. אפעל לכך", הבטיח בנט.