חננו: שוחרר ממעצר ומייד קיבל צו הרחקה

צעיר תושב יד בנימין אשר שוחרר בשבוע שעבר לאחר שבועיים של חקירות בשב"כ, קיבל הבוקר צו הרחקה מאזור יו"ש. חננו: צעד נקמני.

ידידיה בן אור , ג' בסיון תשע"ד

מעצר
מעצר
פלאש90

לאחר למעלה משבועיים של חקירות במתקן השב"כ קישון, שוחרר בשבוע שעבר צעיר בן 18 הלומד בעדי עד ומתגורר ביד בנימין. מאז השחרור שהה הצעיר במעצר בית המסתיים היום (ראשון).

בארגון 'חננו' מדווחים, כי הבוקר הגיעו לביתו בלשי משטרה אשר עיכבו אותו והובילו אותו למתקן השב"כ בפתח תקווה, שם חיכו לו שניים מחוקרי השב"כ אשר חקרו אותו ממושכות. השניים ערכו לו שיחה, בסיומה הציגו בפניו צו הרחקה מנהלי חתום בידי אלוף פיקוד מרכז ניצן אלון, אשר מורה על הרחקתו משטחי יהודה ושומרון לתקופה של שנה.

"הם ישבו מולי ואמרו לי שאני הולך לקבל 'מתנה', ושלכל דבר יש מחיר", טוען הצעיר שהורחק. "הם איימו ש'לא ירדנו ממך', ואז הביאו לי את הצו ושחררו אותי".

מקורביו של הצעיר טוענים שמדובר בנקמה של השב"כ, "חוקרי השב"כ מתנהגים כמו אחרוני העבריינים, אבל ב"ה הרוח של צעירי הגבעות תנצח את אבדן הדרך של הממסד".

מארגון 'חננו' המלווה את הצעיר נמסר בתגובה: "הוצאת צו ההרחקה המנהלי כצעד ענישה נקמני כנגד צעיר אשר לא הוצגו נגדו ראיות, מלמדת על הליך הוצאת הצווים המנהליים כולו. לצערינו המערכת משדרת כי נמאס לה להתנהל בהליכים דמוקרטיים, ומתנכלת בכל דרך לצעירי הגבעות תוך רמיסת זכויותיהם כיהודים".