אין ח"כ ערבי בוועדה לניסוח חוק רשות השידור

בראש הוועדה תעמוד ח"כ קארין אלהרר מ''יש עתיד'' ויהיו חברים בה שמונה חברי כנסת, חמישה מהאופוזיציה ושלושה מהקואליציה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ד' בסיון תשע"ד

מליאת הכנסת
מליאת הכנסת
צילום: פלאש 90

מליאת הכנסת אישרה את החלטת ועדת הכנסת על הקמת ועדה מיוחדת לדיון בהצעת חוק השידור הציבורי, שתכין את ההצעה לקריאה שנייה ושלישית.

בראש הוועדה תעמוד ח"כ קארין אלהרר מ''יש עתיד'' ויהיו חברים בה שמונה חברי כנסת, חמישה מהאופוזיציה ושלושה מהקואליציה.

חברי הקואליציה מלבד היו"ר יהיו חמאד עמאר (הליכוד ביתנו), רינה פרנקל (יש עתיד), איילת שקד (הבית היהודי) ודוד צור (התנועה). נציגי האופוזיציה יגיעו ממפלגת העבודה, מרצ וש"ס/יהדות התורה שימסרו בהמשך מי יהיו נציגיהם בוועדה.

ח"כ עיסוואי פריג' (מרצ) אמר כי "על פי השכל הישר הוועדה שאמורה הייתה לטפל בהצעת החוק היא ועדת הכלכלה, אך מכיוון שבראשה עומד אבישי ברוורמן מ'העבודה', מנסים לעשות מסלול עוקף. אתם מנסים לברוח מהמציאות דרך קומבינות שאין להם מקום. לציבור הערבי אין נציג בוועדה, השידור הציבורי נועד רק לציבור ספציפי?".

ח"כ איתן כבל (העבודה) טען גם הוא כי אין שום סיבה להקים ועדה מיוחדת. "זו לא שאלה של שמאל ימין ומפלגות, אי אפשר להפוך את העניינים האלה לעניינים פוליטיים ומפלגתיים. איבדנו שליטה על העניין. לאף אחד לא ברור מה יכולה הוועדה זו לעשות טוב יותר מוועדת הכלכלה", אמר.

"יש כאן מעשה נבלה", תקף ח"כ ניסים זאב מש''ס. ''יש כאן חשש לניצול המעמד והתפקיד לקידום אינטרסים שאינם ברורים ואינם משרתים בהכרח את הציבור. הציבור חייב לדעת שהחלטות מתקבלות על סמך העובדות. אני אדרוש להקים ועדת חקירה כדי לבדוק את כל ההתנהלות הזו".

חבר הכנסת ראובן ריבלין (הליכוד ביתנו) קרא להוסיף חבר כנסת ערבי לוועדה המיוחדת. "לא יכול להיות שבדיון הציבורי לא יהיה חבר כנסת מהמפלגות הערביות, צריך לייחד בדיון הציבורי מקום לכל אחד מהמגזרים".