תג מחיר
תג מחיר צילום: פלאש 90

שלושת הנערים המואשמים באירוע "תג מחיר" בכפר גוש חלב שבגליל, שוחררו היום (שני) למעצר בית, חרף בקשת הפרקליטות להורות על מעצרם עד לתום ההליכים.

לאור טיעוני עורכי הדין של העצורים מארגון 'חוננו', אשר הציגו קשיים ראייתיים בתיק החקירה, השלושה שוחררו במהלך תקדימי עוד בטרם קבע בית המשפט האם קיימות ראיות לכאורה בתיק.

השלושה, קטינים תושבי אזור בנימין, ירושלים והר חברון נעצרו לפני כשלושה שבועות ונחקרו בחשד לניקוב צמיגים וריסוס כתובת בכפר גוש חלב, בתגובה להרס בתים ביצהר. לאחר חקירה ארוכה שבחלקה נאסר עליהם בצו מיוחד לפגוש עורך דין, פרקליטות מחוז צפון הגישה נגדם כתב אישום.

עורכי הדין עדי קידר וברק פרידמן, המייצגים את השלושה מטעם 'חוננו', טענו כבר מתחילת הפרשה כי התיק נשען על ראיות נסיבתיות רעועות ביותר, וכי כתב האישום הוגש רק בשל הלחץ התקשורתי והפוליטי סביב ארועי ה"תג מחיר". לאחר שקיבלו לידיהם את חומרי החקירה, טענו זאת עורכי הדין ביתר תוקף.

במהלך הדיון היום, תקפו הסנגורים את התנהלות המשטרה, כאשר הם מפנים את החצים לכך שהחוקרים יצרו מציאות מדומה בסיוע מומחים מהמשטרה, כדי לקבוע את זהותם של החשודים וזאת מבלי שיש ראיות למעורבותם במעשה.

השופט יונתן אברהם הורה בסופו של הדיון על שחרורם של השלושה למעצר בית, וזאת עד להחלטה בעניין הראיות לכאורה שצפויה להינתן בקרוב.

עו"ד ברק פרידמן אמר בתגובה לשחרור כי "בית המשפט המחוזי, לאחר ששמע את טענות הצדדים, החליט החלטה לא שגרתית, לפיה גם בטרם נבחנו על ידי בית המשפט הראיות, אין מקום להמשיך את מעצרם של הקטינים ויש לשחררם. זהו שלב נוסף וחשוב בכתב אישום שבנוי מראיות שאינן קיימות".