דוידי פרל ובנימין נתניהו
דוידי פרל ובנימין נתניהוגרשון אלינסון

ראש המועצה האזורית גוש עציון, דוידי פרל, ברך הערב (שני) על כוונת הקבינט המדיני-ביטחוני לדון בהחלת הריבונות הישראלית בגוש עציון.

החלטת הקבינט לדון בסיפוח גוש עציון התקבלה כחלק מרשימת "צעדי תגובה" להקמת ממשלת פתח-חמאס שהושבעה בצהריים ברמאללה.

"התגובה הטבעית הנדרשת היא החלת הריבונות הישראלית על כל מרחבי יהודה שומרון ובקעת הירדן", אמר פרל. ''יחד עם זאת ההצעה לספוח מיידי של גוש עציון יכולה בהחלט להוות את יריית הפתיחה לתהליך המיוחל''.

לדברי ראש המועצה, החלת הריבונות הישראלי תהיה ''צעד אמיתי ונכון כלפי המורשת היהודית וכלפי מאות אלפי הישראלים החיים ביהודה ושומרון. גוש עציון הינו בית ישראלי, מולדתו של עם ישראל ערש האומה הישראלית ואין שום סיבה שבעולם שתושביו לא יוכרו כחיים במדינת ישראל".

בישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני אחר הצהריים הוחלט, בין השאר, להסמיך את ראש הממשלה בנימין נתניהו להטיל סנקציות נוספות על הרשות הפלסטינית.

השרים הבהירו כי ממשלת האחדות הפלסטינית שהוקמה היום נושאת באחריות על כל פעולות הטרור נגד ישראל, שמקורן ביהודה, שומרון ועזה. כמו כן הוחלט להקים צוות שיבחן דרכי פעולה מול המציאות שנוצרה, ולקראת מצבים מדיניים וביטחוניים שיווצרו בעתיד.

ראש הממשלה נתניהו אמר בתום ישיבת הקבינט כי "אבו מאזן אמר כן לטרור ולא לשלום, זהו המשך ישיר למדיניות סרבנות השלום של אבו מאזן. בעוד שישראל ביצעה צעדים אמיצים וכואבים למען התהליך המדיני וממשיכה להיות מחויבת לשלום".

"אבו מאזן סירב להאריך את המו"מ, דחה את מסמך המסגרת האמריקני, ממשיך להסית נגד ישראל, הצטרף חד צדדית לאמנות האו"ם ועתה גם כרת ברית עם ארגון הטרור חמאס שאחראי לרצח יותר מאלף ישראלים חפים מפשע, ולירי של אלפי טילים לערי ישראל", הוסיף נתניהו.