טקס 'קבלת הגר' בירושלים

טקס ''קבלת הגר'' של אולפני הגיור "עמי" נערך אמש (שני) בירושלים בהשתתפות הרב חיים דרוקמן, שר הכלכלה נפתלי בנט וסגן השר לשירותי דת הרב אלי בן דהן.

את האירוע המרגש הנחו נדיה ואבי, בני זוג שעברו גיור דרך ''עמי'' והתחתנו לפני שבועות ספורים.

השר נפתלי בנט העיד כי זה המעמד המרגש ביותר שהשתתף בו מאז נכנס לתפקידו במשרד הכלכלה. ''אנחנו במקום הכי יפה בעולם והכי קדוש בעולם, ליד בית המקדש".

בנט פנה לגרים ואמר "כולכם בחרתם בדרך הקשה, לא בדרך הקלה, להיכנס לעם המיוחד הזה, לעם הזה שעבר כל-כך הרבה... כי יש לעם הזה ייעוד, יש סיבה שהקדוש ברוך הוא שם את העם הזה להיות מופת ואור לכל העולם, בהתנהלות שלנו באמונה שלנו".

"עשרים שנים גרתי ברובע היהודי ומעולם לא חוויתי אירוע כה מרגש", הודה סגן השר לשירותי דת הרב אלי בן דהן. "אילו היינו מגיעים לכאן לפני 700 שנים לא היינו מוצאים כאן יהודים, הרמב"ן כתב בכתביו לבנו שמצא רק צבעי ובנו בירושלים והיום ברוך ה' יש בעיר הקדושה הזו מאות אלפי יהודים.

"בערב חג השבועות, במעמד שבו עם ישראל התגייר, חז"ל אומרים שכל הנשמות של אלה שמתגיירים גם הם היו בהר סיני", הוסיף סגן השר והדגיש "אנחנו מדברים על גיור בר השגה ואתם שנמצאים כאן היום ההוכחה החיה לכך, אנחנו נמצאים כאן כדי לחבק אתכם ולסייע לכם כדי שנראה את כולכם בקרוב חלק בלתי נפרד מעם ישראל".

מנהל אולפני הגיור "עמי", כרמי גונן, סיפר לערוץ 7 על תהליך הגיור הארוך והקשה עבור המתגיירים. "אנחנו רואים איך המתגיירים מתחילים ברצון סתמי להצטרף ליהדות ולאט לאט הם מקבלים את התהליך האמיתי שמסתיים בגיור ומסתיים בהקמת בית יהודי. היום הבאנו לכאן 500 תלמידי גיור של 'עמי' שהם חלק מתוך אלפים שעושים תהליך של גיור כדי לחבר אותם לירושלים, לעיר דוד ולרות, לבית המקדש ולעם ישראל".

חלק מהעם היהודי ערוץ 7

רכז גיוס ב"עמי", הרב דוד בן ניסן, סיפר כי הרבה מתגיירים לא מבינים בתחילת התהליך לקראת מה הם הולכים. "הם רוצים להיות יהודים אך לא יודעים מה המשמעות. יש חלק קטן שנשבר בדרך ואומר 'זה לא בשבילי'. מי שאנחנו יודעים בוודאות שלא רוצה לשמור מצוות ולא לקיים אורח חיים יהודי, לא ניקח אותו לבית דין".

באשר לחוק הגיור אמר הרב בן ניסן כי "החוק צריך להיות חוק ולא צחוק, אי אפשר לקחת את הגיור ולהפוך אותו למשהו המוני כמו 'כוכבית גיור'. צריך לעשות חוק כאשר הרבנות הראשית קובעת מה הגדרים ההלכתיים שבהם הגר הופך להיות יהודי.

"יש חברי כנסת שלא מסכימים אך צריך לזכור שאנשים עצמם ולא הפוליטיקאים מבינים שגיור זה משהו רציני", הוסיף.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו