עונש לרש"פ: אין VIP

ישראל מונעת תנועת שרים פלסטינים בין עזה לשומרון. בכיר פלסטיני: ממשלת ישראל בוחנת עצירת כספי מיסים לרשות הפלסטינית.

חזקי ברוך , ה' בסיון תשע"ד

מקבל פנים. אבו מאזן בטקס במוקטעה
מקבל פנים. אבו מאזן בטקס במוקטעה
פלאש 90

העיתון "אל-חיאת" מצטט הבוקר (שלישי) בכיר פלסטיני הטוען כי ישראל הודיעה לרשות הפלסטינית שהחליטה לבטל את תעודות ה-VIP ברשות מלבד זו של אבו מאזן, בתגובה להקמת ממשלת פתח-חמאס.

הבכיר הפלסטיני סיפר כי כחלק מהחלטה זו ממשלת ישראל אוסרת על השרים בממשלת פתח-חמאס לעבור בין רמאללה לרצועת עזה.

"ישראל בוחנת גם עצירה של העברת כספי המיסים לרשות הפלסטינית'', סיפר הבכיר וציין כי מדובר בסכום של 100 מיליון דולרים בחודש - כשליש מהכנסות הרשות.

שר התקשורת גלעד ארדן (הליכוד ביתנו) הגיב אמש להכרה האמריקנית בממשלת פתח-חמאס ואמר כי ''התמימות האמריקאית שוברת שיאים. שיתוף פעולה עם חמאס המוגדר בארה״ב כארגון טרור הרוצח נשים וילדים אינו מתקבל על הדעת".

''הכניעה האמריקאית פעם אחר פעם לתכתיבים הפלשתינים פוגעת קשות בסיכוי לשוב אי פעם למשא ומתן עם הפלשתינים ותגרום לישראל לנקוט בצעדים חד צדדיים כדי להגן על אזרחיה מממשלת הטרור שהקים אבו מאזן", הבהיר ארדן.

בישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני שהתקיימה אתמול הוחלט להסמיך את ראש הממשלה בנימין נתניהו להטיל סנקציות נוספות על הרשות הפלסטינית. השרים הבהירו כי ממשלת האחדות הפלסטינית שהוקמה היום נושאת באחריות על כל פעולות הטרור נגד ישראל, שמקורן ביהודה, שומרון ועזה.

כמו כן הוחלט להקים צוות שיבחן דרכי פעולה מול המציאות שנוצרה, כולל אפשרות של החלת ריבונות ישראלית בגוש עציון.

ראש הממשלה נתניהו אמר בתום ישיבת הקבינט כי "אבו מאזן אמר כן לטרור ולא לשלום, זהו המשך ישיר למדיניות סרבנות השלום של אבו מאזן. בעוד שישראל ביצעה צעדים אמיצים וכואבים למען התהליך המדיני וממשיכה להיות מחויבת לשלום".

"אבו מאזן סירב להאריך את המו"מ, דחה את מסמך המסגרת האמריקני, ממשיך להסית נגד ישראל, הצטרף חד צדדית לאמנות האו"ם ועתה גם כרת ברית עם ארגון הטרור חמאס שאחראי לרצח יותר מאלף ישראלים חפים מפשע, ולירי של אלפי טילים לערי ישראל", הוסיף נתניהו.