יותר בנות מבקשות זהות

למעלה ממאתיים שמיניסטיות נרשמו באתר האינטרנט ובעמדות ההרשמה לקראת שירות כמדריכות זהות בשנת הלימודים הבאה.

אורלי הררי - ערוץ 7 , ז' בסיון תשע"ד

זהות – איגוד המרכזים לזהות יהודית מצביע על עלייה בביקוש לשירות לאומי במרכזי זהות יהודית הפועלים בפיקוח האגף לתרבות תורנית במשרד החינוך.

למעלה ממאתיים שמיניסטיות נרשמו באתר האינטרנט ובעמדות ההרשמה לקראת שירות כמדריכות זהות בשנת הלימודים הבאה.

מנכ"ל זהות, איתי גרנק מציין כי "לשמחתנו בבדיקות שערכנו נמצא כי לעומת אשתקד הרישום כרגע מצוי במגמת צמיחה. מגמת הביקוש צריכה לעודד קבוצות נרחבות בישראל שכן מדריכות הזהות תורמות מעצמן ומשפיעות על הסביבה שבה הן משרתות. עם זה, צריך להדגיש שעדיין נותרו מספר תקנים פנויים במרכזי זהות, כך שאנחנו לא מפסיקים לגייס עד הרגע האחרון".

"זהות"- איגוד המרכזים לזהות יהודית פועל בפיקוח האגף לתרבות תורנית במשרד החינוך ומהווה את ארגון הגג של 64 מרכזים ב-135 רשויות מקומיות ברחבי הארץ– ממעלות וקריית שמונה בצפון ועד אילת בדרום. עיקר הפעילות מתקיימת במאות בתי ספר, יסודיים ועל יסודיים, ברחבי הארץ.

"הדבר נובע בין השאר מהעבודה המעולה של אגודות השירות הלאומי שמכווינות שמיניסטיות לשרת במרכזים לזהות יהודית", גרנק מייחס את הביקוש למספר גורמים בהם גם פעילות האיגוד בערוצי המדיה החברתית שם נמצאות בין היתר אלפי שמיניסטיות שמחפשות אלטרנטיבה לשירות משמעותי. "בשונה משנים קודמות, הבנו שצריך לפנות לבנות בערוצי המדיה הרלוונטיים להן, והיום הפייסבוק הוא אחד מאותם ערוצי מדיה עיקריים", מסביר גרנק.

עמוד הפייסבוק של איגוד זהות החל לפעול לפני מספר חודשים ומונה כיום למעלה מאלפיים חברים. "מצאנו שזו דרך יעילה לאגד את החומר השיווקי, להציג לשמיניסטיות את הווי המרכזים ולעניין אותן בשירות לאומי במרכזים".

רכזת גיוס בנות שירות לאומי באיגוד זהות, נעמה תמיר גם התייחסה לנושא "יש התעוררות גדולה בקרב השמיניסטיות לתחום חיזוק הזהות היהודית. מחמם את הלב לראות שיותר ויותר בנות מבקשות לשרת בשנה הבאה באחד ממרכזי זהות".

יו"ר זהות, וראש ישיבת רעננה, הרב חיים רטיג, אומר כי "זהו שרות לאומי ערכי ומשמעותי שכל מטרתו להנחיל ערכי זהות יהודית בלבבות ילדי ישראל, אנו גאים שכל כך הרבה שמיניסטיות רואות בזהות את המקום בו הן רוצות לתרום לעם ולמולדת בשנה החשובה בחייהן".