תיעוד: צעיר מותקף בעיר העתיקה

ערבי תקף באלה צעיר יהודי שעשה את דרכו לכותל בערב חג השבועות. עו"ד בן גביר: אם זה היה הפוך התקשורת היתה מורחת כותרות אדומות.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ז' בסיון תשע"ד

קבוצת צעירים יהודים הותקפו על ידי ערבים בערב חג השבועות סמוך לשער האשפות בירושלים. אחד מהם נפצע באורח קשה, נזקק לטיפול רפואי ואושפז בבית החולים.

לדברי הצעירים, הם צעדו לכיוון רחבת הכותל המערבי כאשר בירידה מהר ציון לשער האשפות, אחד מהם עצר להתפנות בצד הדרך. החבורה המשיכה ולפתע הבחינה כי ערבי כבן 35 תוקף את הבחור שעצר.

הצעירים מיהרו לעזור לחברם, אולם למקום הגיעו מספר ערבים נוספים, חלקם חמושים באלות. בשלב זה היכה אחד הערבים באלה את אחד הבחורים היהודים ופגע בראשו.

הצעיר שנפצע פונה לבית החולים הדסה עין כרם כשהוא סובל משבר בגולגולת ומדימום פנימי כתוצאה ממכת האלה. הוא סיפר כי הערבי החל לצעוק עליו, טען כי מדובר בשטח השייך לו והחל לחנוק אותו. המשטרה עצרה את הערבי התוקף ומעצרו הוארך.

בארגון ''חוננו'' אומרים כי "לא יתכן כי בכל עימות בין יהודים לערבים, המשטרה מיד מאשימה את היהודים, כביכול אנחנו עדיין בתקופת המנדט הבריטי. חוסר הרגישות זועק לשמיים כאשר לא ממתינים אף רגע וחוקרים באזהרה פצוע המאושפז במחלקת טיפול נמרץ, והכל בשל טענות שווא של ערבי שכמעט גרם למותו".

עו"ד איתמר בן גביר המייצג את אחד המותקפים מטעם ארגון "חוננו" אמר בתגובה כי "אם היה מדובר במקרה הפוך, סדר היום בישראל היה עוסק רק בנושא הזה, התקשורת היתה מורחת כותרות אדומות, המשטרה היתה מבצעת מעצרים וציפי לבני שמעון פרס ואפילו ראש הממשלה היו מגנים.

"אבל כשמדובר ביהודי שסופג אלה בראש, הצביעות חוגגת והתקשורת שותקת. אנו דורשים מהמשטרה למצות את הדין, להגיש כתב אישום ולבקש את מעצרו של התוקף עד לתום ההליכים", אמר בן גביר.