"נבחרי ציבור אינם חשודים"

בתנועה למשילות ודמוקרטיה מתנגדים לשימוש בפרשת בן אליעזר כמנוף לקידום פרסומן של הצהרות ההון של הח"כים והשרים.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , י' בסיון תשע"ד

מליאת הכנסת
מליאת הכנסת
צילום: פלאש 90

בתנועה למשילות ודמוקרטיה דוחים את הקריאות לחברי הכנסת לפרסם את הצהרות ההון שלהם בעקבות ההתפתחויות בפרשת בן אליעזר בסוף השבוע.

בתנועה טוענים, כי "אסור שהמאבק החשוב בשחיתות השלטונית תגרום לדה-לגיטימציה נגד נבחרי הציבור אשר רובם עושים מלאכתם נאמנה כשליחי ציבור מסורים".

יו"ר התנועה למשילות ודמוקרטיה יהודה עמרני אומר כי "הקריאה לחברי כנסת לפרסם את הונם ברבים באה מהנחת יסוד שגוייה לפיה נבחר ציבור הוא חשוד אוטומטי. לפי תפיסה זו חבר הכנסת הינו חשוד ועליו להוכיח את חפותו".

עמרני מביע אמון בסיסי בנבחרים ומוסיף: "אנו בתנועה חולקים על הגישה הזו מכל וכל וסבורים כי הנחת היסוד היא שכל עוד לא התעורר חשד של ממש- נבחר הציבור שנבחר ע"י העם הוא נקי כפיים".

"הניסיון למתג את נבחרי הציבור, חברי הכנסת וחברי הממשלה כעבריינים פוטנציאלים הינו מדרון חלקלק הפוגע בלגיטימיות שלהם לחוקק ולנהל את ענייני המדינה ובקצה התהליך יפגע בשלטון העם- בדמוקרטיה", מוסיף עמרני.

בתנועה למשילות ודמוקרטיה קוראים לכל חברי הכנסת: "אל תשתפו פעולה עם המהלך, הימנעו מפרסום הצהרות הון או מסירת דין וחשבון דומה, אין זה עניין לציבור. אל תשתפו פעולה עם המגמה לפגום בשם הטוב שלכם ושל עמיתכם".