המנהל האמנותי מסתער על המרכז לתרבות יהודית

רק מונה מנהל אמנותי חדש למרכז התרבות היהודית ביד בנימין, וההופעות המרתקות יוצאות לדרך: מוזיקה יהודית, קלאסית וישראלית. טעימה.

קוביס , י"א בסיון תשע"ד

המנהל האמנותי מסתער על המרכז לתרבות יהודית-ערוץ 7
חנן בר סלע
תכנית החגיגות

במסגרת אירועי ההשקה למרכז תרבות יהודית יד בנימין, תחת שרביטו של המנהל החדש חנן בר סלע, מארח ישי ריבו את האחים גת, יום חמישי  כ"א סיון 19/6/14 בשעה 20:30

האחים גת, שכבשו את העונה הראשונה של "הכוכב הבא", הותירו את המקום הראשון לאביתר קורקוס. בכל זאת, הם רשמו היסטוריה כחרדים הראשונים שהגיעו לגמר ריאליטי בישראל מתארחים במופע מרגש עם הזמר ישי ריבו. 

קשה שלא להתאהב בישי ריבו, תופעה חריגה בנוף המוזיקלי המקומי: חייל חרדי בנח"ל, אב צעיר ועולה מצרפת. ריבו הוא מהיוצרים המבטיחים שצצו בתעשיית המוזיקה הישראלית בשנים האחרונות, אבל הוא לא נותן להצלחה לסחרר אותו. הוא הוגדר על ידי מומחים בתחום כתגלית השנה של המוזיקה היהודית, וכבר מספר שנים שהוא כותב ומלחין גם לזמרים אחרים.

שיריו מושמעים בפלייליסט של רשתות הרדיו השונות, לפני כשנתיים זכה בפרס אקו"ם לעידוד היצירה, והוא הזמר הדתי הראשון שנטל חלק בפרויקט של עידן רייכל. אלבומו החדש מגיע לאחר שלוש שנים של עבודה מאומצת, והושקעה בו מחשבה רבה.השילוב המוזיקאים המוכשרים על במה אחת מזמין  בהכרח חוויה מוזיקלית בלתי נשכחת

 

במופע השני מארח שלמה גרוניך את אריאל זילבר ואמן הקלרינט חנן בר-סלע, יום חמישי י"ב תמוז 10/7/14 בשעה 20:30

גרוֹניך, מהמוסיקאים החשובים ביותר בישראל, זוכה פרס אקו"ם בפרויקט המוזיקלי - "מסע אל המקורות".

מופע מיוחד המשלב את ביצועיו לשירים מן המקורות, ביניהם: "אלי אתה", "אילו פינו", "הינך יפה רעייתי", "בנאות דשא", "וכיתתו חרבותיהם לאתים", לצד להיטיו הגדולים ( "נואיבה", "שירים פשוטים", "ציור", "יש לי סימפטיה" ועוד)

במופע יארח גרוניך את אריאל זילבר, מגדולי המוזיקאים בישראל, החיבור בין השניים מרתק ומסקרן ומהווה פסגה מוזיקלית חדשהכמו כן יארח גרוניך את המוזיקאי חנן בר סלע, אמן הקלרינט,מנהל אמנותי שלפסטיבל הכליזמרים בצפת ( 1996-2013 ) במפגש מוזיקלי מרגש מלא אנרגיה.

מסע אל המקורות הינו מסעו של יוצר חילוני על עבר שורשיו היהודיים, יצירות משופעות סגנונות מוסיקליים, עושר מוסיקלי שנחשף במלוא הדרו ומציג סאונד ייחודי למילים עתיקות יומין.. ברפרטואר מופע ההשקה ינגנו גרוניך וזילבר גם ממגוון שיריהם לאורך השנים.

המופעים יתקיימו במסגרת אירועי ההשקה למרכז תרבות יהודית יד בנימין, במרכז לתרבות חדש יוצא לדרך  בימים אלה  ברפרטואר מגוון המתאים לציבור הדתי לאומי  לגווניו . במרכז התרבות החדש מתחילים בימים אלו  במכירת סדרות לעונת המנויים תשע"ד/תשע"ה במגוון סגנונות: מוזיקה יהודית, זמר עברי (חנן יובל, צמד בפרברים, יורם טהרלב), מוזיקה קלאסית (נגני התזמורת הפילהרמונית, אמן כלי ההקשה חן צימבליסטה), טיש ימי חמישי סביב שולחנות מוזיקה יהודית, אוכל יהודי, הומור יהודי, שירי ארץ ישראל בהנחיית הזמר ישראל פרנס ואורחים (מנדי ג'רופי, יענקל'ה בן סירא, אודי אולמן) וכן מופעי בוקר לגיל השלישי, וסדרת מופעים לילדים