אבו מאזן אינו יכול עדיין לבקר בעזה

בכיר פלסטיני מסביר, כי רק לאחר שממשלת האחדות תשלוט במנגנוני הביטחון יוכל אבו מאזן להגיע לרצועת עזה.

דלית הלוי - ערוץ 7 , י"ב בסיון תשע"ד

אבו מאזן אינו יכול עדיין לבקר בעזה-ערוץ 7
אבו מאזן
רויטרס

הרשות הפלסטינית נערכת למתקפה דיפלומטית נגד ישראל בסיוען של מדינות ערב כדי לסכל את כוונות ישראל להטיל סנקציות על ממשלת האחדות הלאומית הפלסטינית ולנקוט צעדים חד צדדים באיו"ש.

עזאם אל-אחמד, בכיר בארגון 'פתח' והאחראי על נושא הפיוס עם חמאס, אומר בראיון לעיתון "אל-שרק אל-אווסט", כי משלחת ערבית אמורה לצאת בקרוב לניו יורק ולוושינגטון כדי לקיים מגעים באו"ם ועם מזכיר המדינה האמריקני, ג'ון קרי, בנוגע למדיניות הישראלית ולכוונה להרחיב את הבניה בהתנחלויות, ולגייס תמיכה בינלאומית בעמדה הפלסטינית.

בהקשר אחר, אמר אחמד, כי הרשות הפלסטינית דרשה מחמאס שלא להתערב בענייניה הפנימיים של מצרים, להתנער מהקשר שלה עם תנועת האחים המוסלמים ולקבל את "התכנית הלאומית" של הרשות הפלסטינית.

אחמד ציין, כי יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן יבקר בעזה רק לאחר שהממשלה תקבל לידיה את מנגנוני הביטחון ותחזק אותם, והם יהפכו לחלק ממנגנוני הביטחון של המדינה הפלסטינית המאוחדת.

בינתיים, הפיוס בין הרשות הפלסטינית לחמאס נתקבל בקשיים בתהליך יישומו הלכה למעשה. מנגנוני הביטחון של חמאס מונעים זה היום השביעי ברציפות מעובדי המגזר הציבורי לקבל את משכורתם באמצעות חסימת הגישה לבנקים ולמכשירי הכספומט.

תנועת חמאס דורשת מהרשות הפלסטינית לשלם גם את שכרם של 40 אלף עובדי המדינה שמונו ע"י ממשלת חמאס בתקופה שבין 2007 (לאחר השתלטות חמאס על רצועת עזה) ל-2014.