'רב עם כלים סוציאליים יכול לסכל פיגוע חברתי'

בכנס רבנים קבע הרב סובול: הכשרה סוציאלית לרבנים ומתן כלים ראויים בידיהם יכולים למנוע מקרים חברתיים כדוגמת האירוע בקריית גת.

שמעון כהן - ערוץ 7 , י"ב בסיון תשע"ד

המפגש העלה מחשבות
המפגש העלה מחשבות
מרכז ברקאי

מרכז ברקאי להכשרת רבני קהילה קורא לתגבר את ההכשרה הסוציאלית של הרבנים בעקבות ההתרחשויות האחרונות בערים שונות בישראל.

"רב הוא גם עובד סוציאלי ואיש ייעוץ. רב חזק היה מונע פיגוע חברתי וסיפור קשה כמו שאירע בקריית גת או בתיכונים השונים במרכז הארץ. אירועים שכאלה היו מתגלים מהר יותר ומטופלים טוב יותר", כך קובע הרב שלמה סובול מראשי המכון ורב קהילה במודיעין.

את דבריו אודות נחיצות ההכשרה הראויה ומתן הכלים הראויים לרבנים על מנת למנוע מה שהגדיר כ"פיגוע חברתי", אמר הרב סובול לנוכח ההחלטה לתגבר את השיעורים בתחום זה במכון כמו גם הוספת כלים סוציאליים לתלמידים.

"מראש חלק מתוכנית הלימודים שלנו כוללת את ההבנה שרב חייב להכיר את כל הכלים בקהילה כולל שירותים חברתיים וסוציאלים ומה שקורה לחברה שלנו לאחרונה מחזק את התחושה שלרב יש יכולת להשפיע אם יכיר את הכלים שעומדים לרשותו וזה לא רק בענייני הלכה", סיכם הרב סובול כשלצידו כעשרים וחמשה רבנים בפועל.

במכון מציינים כי בשיחה שקיימו הרבנים עם עובד סוציאלי בכיר שהתגייס להעברת הידע המתאים עבורם ניכר היה שהסוגיות שהעלה העובד הסוציאלי מוכרות להם וכי בעבר נתקלו בבעיות ובמחסומים שהתקשו להתמודד עימם בהיעדר מידע מתאים ומספיק.