אישה עצובה
אישה עצובה Thinkstock

טלנובלה ספרדית – כך ניתן להגדיר את הצלתה של ג. מקשר עם בן זוג ערבי, שניתקה עימו את הקשר לאחר מאמץ חוצה ימים של ארגון להב"ה – למניעת התבוללות בארץ הקודש.

הסיפור מתחיל בפניה אחת מני רבות למוקד ארגון להב"ה, של אמא למשפחה דתית-לאומית ממרכז הארץ. "לבתי יש קשר רומנטי עם ערבי מזה זמן, וכעת היא טסה עימו לספרד", כך בבכי ודמעות סיפרה אימה של ג., "למרות כל השיחות והבקשות, היא אינה מוכנה לחזור ואינה מוכנה להמשיך להיות איתנו בקשר, אנא מכם, אנו עומדים יומיים לפני חג מתן תורה, חג השבועות, עיזרו לי!".

האם נתנה לארגון להב"ה את מספר הטלפון של בתה בספרד, ולאחר שיחה ארוכה של למעלה משעתיים, הצליחו לשכנע אותה לעזוב את בן הזוג הערבי ולשוב לארץ. כך, בבכי ביקשה ג לחזור אך כרטיס הטיסה שלה ושל בן זוגה הערבי היה רק לעוד שלושה שבועות.

בארגון להב"ה הבינו שאם היא לא תעלה על טיסה באופן מיידי לארץ, היא עוד עלולה להתחרט ולהישאר עם בן הזוג הערבי. "חייבים להביאה ארצה לפני חג השבועות", כך אמרו בארגון להב"ה, והחלו בפעילות להשבתה.

"שלחנו באמצעות הפייסבוק, הודעה לכל קבוצות הווטסאפ של הארגון, כ-50 קבוצות", מספר בנצי גופשטיין, מנכ"ל להב"ה, "ביקשנו שכל מי שיש לו קשר בספרד ויוכל לסייע לנו, להביאה לשדה התעופה, להקדים את תאריך הטיסה, כל עזרה על-מנת להביא את ג. ארצה. מספר אנשים יצרו עימנו קשר, אך לא הצליחו ליצור עימה קשר.

"בשלב מסוים", ממשיך גופשטיין, "פנה אלינו איש עסקים באירופה, משה גולדשמיד, ששוחח עם אחד מעובדיו, שהיה בספרד, וביקש ממנו לסייע. העובד, שאינו יהודי, יצר קשר עם ג. ועם בן זוגה, ואמר לו שלא כדאי לו להתעסק עם פעילי להב"ה, ואף שכנע את בן הזוג של ג. שעליו להביאה בעצמו לשדה התעופה במדריד. כשהבין בן זוגה של ג. עם מי יש לו עסק, הסיע את ג. היישר לשדה התעופה. בשדה התעופה המתין לג. כרטיס טיסה לו דאג משה גולדשמיד איש העסקים, והיא עלתה על טיסה לישראל".

בשעה 5.00 בבוקר ביום ג', ערב חג השבועות, המתינו נרגשים, בני משפחתה של ג. ופעילי להב"ה בשדה התעופה בן-גוריון. "דמעות העצב והיאוש של אימה של ג. כשפנתה לארגון להב"ה, התחלפו בדמעות של אושר, והתערבבו עם דמעות השמחה של ג.", מתאר גופשטיין, "לאחר שעברה את החג בארץ, בחיק משפחתה, המשיכו אנשי המקצוע של ארגון להב"ה, לטפל ולסייע לג. ומשפחתה".

לצערי, פעם נוספת אנו נאלצים לטפל במקרה של התבוללות, הפעם של בחורה מבית דתי-לאומי. משפחתה נחשבת למשפחה טובה ומבוססת, מה שמלמד לצערי, שהתופעה הזו של קשרים רומנטיים בין נערות ונשים יהודיות, היא חוצה כל מגזר, כל מעמד כלכלי, כל עדה וכל פרמטר שתוכלו לעלות על דעתכם. זה יכול לקרות לכל אחת ואחת. נכון, אנו בארגון להב"ה מלאי סיפוק על מה שעשינו לג. ולמשפחתה, אך בכל פעם שאנו מסיימים בהצלחה מקרה של ניתוק קשר שכזה, אני מתפלל לקדוש-ברוך-הוא שלא תהיה לארגון להב"ה עבודה, הלוואי שנהיה מובטלים וללא תעסוקה".