"הגורם" שחיבל בניצחון

ביום שאחרי הבחירות הדרמטיות בכנסת מתגלים עוד ועוד פרטים על הניסיונות מצד גורמים בכירים לבלום את ריבלין מלהגיע ללשכת הנשיא.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , י"ג בסיון תשע"ד

"הגורם" שחיבל בניצחון-ערוץ 7
ראובן ריבלין
צילום: פלאש 90

שיחת היום במסדרונות הכנסת ובתוככי מפלגת השלטון נסובה סביב הבחירות הדרמטיות במשכן אתמול אחר הצהריים.

לערוץ 7 נודע על "גורם" בסביבת נתניהו שניסה לחבל כל העת בבחירתו של ראובן ריבלין ולהביא לניצחונו של מאיר שטרית בסיבוב השני.

במהלך כל השבועות האחרונים ועד בעצם הרגע האחרון ניסה "גורם בכיר" בסביבת נתניהו לחבל בבחירת ריבלין לנשיאות. גם אתמול בין הסיבוב הראשון לשני ייעצו לנתניהו לכנס את המפלגה כדי להביע תמיכה בריבלין אך "הגורם הבכיר" מנע זאת.

בכיר בליכוד סיפר הבוקר כי ההתנהלות מצד נתניהו הייתה עלולה לפרק את המפלגה מאחר ומדובר בחשבון אישי של ראש הממשלה מול ריבלין ותו לו, "אם חלילה היה נבחר מאיר שטרית - נתניהו היה מאבד את המפלגה ואת התמיכה בו".

הבכיר דחה את הדיווחים כי החרדים הביאו את ריבלין לנשיאות, "ריבלין זכה בנשיאות בשל קולות מישראל ביתנו, החרדים והעבודה שבסיבוב הראשון הצביעו עבור דליה איציק".

עוד נודע כי ח"כים חרדים מש"ס התכוונו להצביע עבור מאיר שטרית בסיבוב השני בשל היותו מזרחי אך במטה ריבלין הזכירו לחברי הכנסת כי שטרית יצא נגד הציבור החרדי בעבר ובחירתו לנשיאות לא תועיל לקידום מטרותיו האידאולוגיות של המחנה החרדי.

עוד נודע כי יועצים בכירים של ח"כים חרדים ספרדים ניסו בין הסיבוב הראשון לשני לשכנע חברי כנסת מזרחיים גם מהבית היהודי ומהליכוד להצביע עבור שטרית בשל היותו מזרחי.  

שר הפנים גדעון סער מתומכיו הבולטים של ריבלין קרא לחשבון נפש בקרב חברי מפלגתו, "אני מקווה שכולם יתבוננו, ייראו מה קרה פה ויפיקו את הלקחים", אמר סער לגלי צה"ל. "בסופו של דבר התוצאה הייתה עלולה להיות אחרת וזה היה דבר רע מאוד - קודם כל לעם ישראל, וגם לתנועה שלנו".

"לא הלכתי נגד אף אחד", הדגיש סער. "הלכתי בעד ומי שהלך בעד ניצח הבעד היה חזק מהנגד. אמשיך לפעול בדרך שלי. אני מכבד את ראש הממשלה ואין שום קשר בין המערכה הזאת לבין דברים אחרים. אני מקווה ומאמין שראש הממשלה ונשיא המדינה יידעו לעבוד ביחד בשביל המדינה ולהשאיר את התקופה האחרונה מאחורינו".

בתוך כך, בנימין נתניהו נפגש הבוקר במעונו הרשמי בירושלים עם הנשיא הנבחר, "אנחנו מכירים כמה עשורים טובים - שנינו ירושלמים, בנים לפרופסורים שחונכו על תורת ז׳בוטינסקי ויש לנו עוד הרבה מהמשותף - כמו קבוצת הכדורגל שלנו.  לפנינו עבודה משותפת למען כל אזרחי ישראל. עברנו הרבה דברים יחד בחיים ואני בטוח שעכשיו נדע לשים את הפחות טובים בצד, ונפעל באחריות למען עתידה של מדינת ישראל'.