גבול לבנון
גבול לבנון צילום: פלאש 90

אלוף-משנה יהודה הכהן מונה היום (רביעי) לתפקיד מפקד חטיבת "שגיא".

טקס חילופי המפקדים התקיים במפקדת חטיבת "שגיא" במעמד מפקד פיקוד הדרום - אלוף שלמה (סמי) תורג'מן, מפקד עוצבת "אדום" - תת-אלוף רועי אלקבץ, מפקדי ולוחמי החטיבה.

אלוף-משנה יהודה הכהן מחליף בתפקידו את אלוף-משנה גיא ביטון, אשר מילא תפקיד זה במהלך השנתיים האחרונות. אלוף-משנה ביטון צפוי לשמש כקצין קישור בוירג'ינייה, ארה"ב.

מפקד עוצבת "אדום", תת-אלוף רועי אלקבץ, אמר במהלך הטקס כי "בשנים האחרונות עברה עוצבת 'אדום' שינויים מרחיקי לכת. כמח"ט שגיא הוביל גיא את התפיסה המבצעית העדכנית ואת המענה המבצעי של יחידות החטיבה למציאות החדשה שנוצרה. כל זאת במקצועיות רבה, יצירתיות ומנהיגות תוך רתימת כלל הגופים במרחב הפעולה".

מפקד החטיבה היוצא, אלוף-משנה גיא ביטון אמר כי "קשה מאוד לנבא את העתיד במזרח התיכון. התפקיד שלנו הוא לייחל לשלום ולהתכונן למלחמה. במהלך השנתיים האחרונות יצרנו מציאות אחרת בגבול מצרים. הדבר החשוב ביותר שהיה לי בתקופה זו הוא האנשים בחטיבה, איתם ובעזרתם הגענו להישגים מבצעיים אלו".

המפקד הנכנס, אלוף-משנה יהודה הכהן, אמר כי "נפלה בחלקי הזכות וההזדמנות בזו העת, לשאת בתפקיד מאתגר במיוחד, לכשהופקד בידי הניהול והמשמורת על גבולה המערבי של מדינת ישראל. אני חש כבוד גדול ומקבל על עצמי היום את הפיקוד על חטיבת שגיא בהוקרה עמוקה, ביראת קודש ובתפילה כנה".